Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавщина посіла 8 місце у рейтингу витрат бюджетних коштів на ремонти, – ГО “Антикорупційний штаб”

Громадська організація “Антикорупційний штаб” провела моніторинг витрат на ремонти за бюджетні кошти по всій Україні в рамках “Карти ремонтів”. У рейтингу витрат на ремонти доріг та інші ремонти 2019 — 2020 років Полтавська область посіла 8-ме місце.

В цілому на ремонти, відновлення та реконструкцію різних об’єктів тут витратили 18,6 мільярдів гривень бюджетних коштів. До слова, на ремонти в сусідній Харківській області виділили на 10 мільярдів гривень більше, у Дніпропетровській — на 31 мільярд більше (це другий показник в рейтингу). Аналітики ГО «Антикорупційний штаб» зазначають, що кількість видатків на ремонти в кожній області майже корелюється з кількістю населення в регіоні: чим менше населена область, тим менші видатки і навпаки.

Понад 60% витрачених коштів — 12 мільярдів — це ремонт доріг. На ремонт чи будівництво інших об’єктів витратили близько 6,6 мільярдів гривень. Представляємо ТОП-5 найдорожчих об’єктів:

Найбільшу суму витратили на реконструкцію з добудовою будівлі рентгено-діагностичного кабінету Кременчуцького обласного онкологічного диспансеру по вул.Лікаря Богаєвського, 60-Б в Кременчуці на 193,6 мільйони гривень.

На другому місці — ремонт Української медичної стоматологічної академії: загалом 173,5 мільйонів гривень.

На третьому місці — Будівництво спортивно-видовищного комплексу з приміщеннями громадського обслуговування по вул. П. Юрченка, 1а в м. Полтава: 139,6 мільйонів гривень.

На четвертій позиції — Капітальний ремонт комплексу будівель Андріївської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІ ступенів Новосанжарського району Полтавської обласної ради в селі Андріївка Новосанжарського району Полтавської області: 114,9 мільйонів гривень.

Замикають п’ятірку роботи в Полтавській обласній клінічній лікарні ім.М.В.Скліфосовського Полтавської обласної ради» по вул. Шевченка, 23: 105,0 мільйонів гривень.

Лідерами за видатками на ремонти є Київська область та місто Київ (93,1 млрд грн на ремонти), Дніпропетровська область (49,9 млрд грн) та Запорізька область (34,0 млрд грн). Найменше ж на ремонти різного рівня витратили бюджетних коштів у Херсонській (8,3 млрд грн), Кіровоградській (7,6 млрд грн) та Чернівецькій областях (5,0 млрд грн). Повний рейтинг за областями та інфографіку ви можете подивитись в додатках до листа.

Всі видатки на ремонти за бюджетні кошти в Полтаві та області можна контролювати на карті ремонтів ГО “Антикорупційний штаб” за посиланням. Карта ремонтів – це інтерактивна карта України, на якій позначені всі ремонтні роботи. Кожен громадянин може проконтролювати куди йдуть гроші платників податків, виділені на проведення ремонтів житлових будинків, шкіл, садочків, лікарень, гуртожитків, парків тощо.

Система Orphus