Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Полтава увійшла до переліку міст, де зніматимуть фільм про Олеся Гончара

У Дніпрі розпочались зйомки документального фільму про письменника Олеся Гончара. Знімальний процес стартував у музеї садиби сестри Гончара, де він жив і працював у 1945-1947 роках.

Про це повідомляє “Читомо”.

За сюжетом стрічки, п’ятеро студенток і студентів-філологів Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара вирушають у подорож містами, пов’язаними з письменником. Це Дніпро, Харків, Полтава та Київ. Там вони досліджуватимуть подробиці життя і творчості Гончара.

У ролях, окрім студентів, актори Театру драми й комедії. Також у фільмі будуть інтерв’ю з дружиною й онукою Олеся та з іншими людьми, які знали письменника.

Фільм має назву “Олесь Гончар. Слово як зброя”. Знімає фільм студія “12-й кадр”. Режисерка Катерина Стрельченко. Тривалість майбутньої стрічки − 66 хвилин. Зйомки проводять за підтримки Дніпровської міської програми “Культурна столиця”. Прем’єру планують на осінь. Фільм буде присвячений 30-річчю Незалежності України. Автори планують продовжити роботу і зняти документальний серіал про Гончара.

Олесь Гончар (1918-1995) (при народженні — Олександр Біличенко) − український письменник, літературний критик, громадський діяч. Лауреат Сталінської премії, перший лауреат премії імені Шевченка (1962), голова Спілки письменників України, академік НАН України, Герой України (посмертно), Герой Соціалістичної праці. Написав повісті, 8 збірок оповідань, кілька книжок нарисів, 9 романів, серед яких найвідоміші “Собор”, “Тронка”, “Прапороносці”. Народився у селі Ломівка неподалік Катеринослава (нині у межах Дніпра). Після смерті матері, коли хлопцеві було 3 роки, з Ломівки його забрали на виховання дід і бабуся в слободу Суху Полтавської області (Кобеляцький район). Бабуся замінила майбутньому письменникові матір.

Система Orphus Поделиться на fb