Ви тут:

Органолептичні показники води Кременчуцького водосховища покращилися, – КП “Кременчукводоканал”

4 липня 2021 року працівники споруд водопроводу КП «Кременчукводоканал» відзначили значне погіршення якості води Кременчуцького водосховища. Дане явище є сезонним та викликане надзвичайно спекотною погодою, яка тримається останніми неділями.

У воді Кременчуцького водосховища спостерігається інтенсивний розвиток синьо-зелених водоростей, який істотно впливає на фізико-хімічні та біологічні характеристики води. За останній тиждень концентрація розчиненого кисню при температурі води 22-24 °С знизилась до 1-2 мг/мд3, а інтенсивність запаху підвищилась до 4 балів. Характер запаху – різкий болотний, гнилісний. Відповідно до ДСТУ 4808:2007 «Джерела централізованого питного водопостачання. Гігієнічні та екологічні вимоги щодо якості води і правила вибирання» якість води у водосховищі відноситься до 3-4 класу.

За інформацією КП «Кременчукводоканал», сьогодні ситуація з погіршенням якості органолептичних показників води Кременчуцького водосховища дещо стабілізувалась, інтенсивність запаху знизилась до 2 балів. Про це повідомляє сайт Кременчуцької міськради.

‍Незважаючи на значне погіршення якості води Кременчуцького водосховища, якість питної води, яка подається у водопровідну мережу міста, відповідає вимогам ДСанПіНу 2.2.4.-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». Міські водопровідні очисні споруди продовжують працювати у посиленому режимі реагентного очищення. Внаслідок чого при користуванні послугами водопостачання можливі відчутні зміни органолептичних показників якості питної води у споживачів – запаху та присмаку води тощо.

Хіміко-бактеріологічна лабораторія питної води очисних споруд водопроводу КП «Кременчукводоканал» продовжує проводити цілодобовий лабораторно-виробничий контроль якості води Кременчуцького водосховища для вчасного коригування технологічних режимів очищення води та здійснює посилений контроль якості й безпечності води на всіх етапах очищення води та перед її подачею у водопровідну мережі у міста.

фото ілюстративне

Система Orphus Поделиться на fb