Ви тут:
Полтавщина Сільське господарство Суспільство ТОП-новина 

Органічне землеробство дозволяє зберегти родючість ґрунтів: на Полтавщині відбувся Регіональний Форум

8 липня відбувся ХХХХХІІІ Регіональний Форум “Органічна Україна 2021. Полтава”. Близько 20 учасників змогли взяти участь у форумі офлайн на території ТОВ “Укролія”, інші охочі підключилися онлайн.

Директор Ukroliya Organic Юрій Шевченко привітав присутніх на Форумі.

“Від імені всієї компанії вітаю учасників Форуму.  Проведення органічних форумів – це досить гарна ініціатива для розвитку цього напрямку. Приємно, що з кожним разом учасників стає все більше”, – сказав Юрій Шевченко.

Директор з виробництва Organic ТОВ “Укролія” Сергій Кузьменко ознайомив гостей з роботою підприємства.

“Органічне землеробство дозволяє нам зберегти землю і цінність того ресурсу, який ми маємо. Наш завод запрацював у листопаді 2017 року. На сьогодні експортуємо до понад 50 країн світу. “Укролія” є першим в Україні маслопресовим заводом, який спеціалізується на переробці виключно органічної сировини. “УКРОЛІЯОРГАНІК” сертифікований за стандартом органічних продуктів Європейського Союзу і відповідає швейцарському стандарту BIOSUISSE, американському стандарту NOP та канадському стандарту COR“, – розповів Сергій Кузьменко.

Учасники форуму обговорили регіональні програми, перспективи, ризики та співпрацю бізнесу і держави.

“В області діє програма відшкодування 50% вартості дозволених засобів захисту рослин. Також відшкодовується 40% вартості поставлених органічних продуктів до закладів освіти та медицини. Це дозволяє виробникам нарощувати конкуренцію. Це нова Програма, тому будемо покращувати її умови, щоб вона була доступною не тільки для великого бізнесу, а й для середнього та малого. Загалом, органічна продукція – це не про бізнес, це про здоров’я нації”, – розповів заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Віктор Скриль.

Президент Громадської спілки виробників органічного виробництва сертифікованих продуктів “Органічна Україна” Олена Корогод (Березовська) відмітила новаторство Полтавщини.

“Полтавська область завжди попереду. З Полтавської обласної Програми розвитку сільського господарства “списують” багато областей. Так тримати. Залишайтеся лідерами”, – сказала Олена Корогод (Березовська).

Ризики аграрії вбачають у запровадженні ринку землі.

“Ніхто не впевнений, що завтра одну з частинок поля, де ми вирощуємо кукурудзу чи соняшник не продадуть. І буде поле, посеред якого маленька ділянка”, – зазначила голова Котелевської громади Тетяна Корост.

Також учасники обговорили споживання органічної продукції на внутрішньому ринку.

Координатор органічного компонента Швейцарсько-української програми “Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України” Наталія Прокончук ознайомила присутніх на форумі з органічним харчуванням дітей у школах та дитячих садочках різних країн.

Учасники відмітили необхідність проведення інформаційних кампаній для обізнаності населення.

“Необхідно проводити інформаційні кампанії щодо органічних продуктів. Людям потрібно пояснити різницю, адже більшість не розуміє, навіщо їм переплачувати за один і той же продукт відсотків 40”, – зазначив директор з продажу ТОВ “Діамант ЛТД” Денис Васильєв.

Віктор Скриль запропонував громади залучати до використання органічних продуктів хоча б у закладах освіти.

Начальник відділу державної політики у сфері органічного виробництва Директорату державної політики у сфері санітарних та фітосанітарних заходів Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Валентина Заєць розповіла про законодавче регулювання органічної продукції та фінансову підтримку.

Про сертифікацію органічної продукції учасників поінформував фахівець із сертифікації ТОВ “Органік Стандарт” Сергій Бондарєв. Він зауважив, що головне – це вивчити сертифікацію і суворо її дотримуватись.

Наостанок для присутніх на підприємстві провели екскурсію виробництвом. Також учасники Форуму побачили як відвантажували макуху, яку повезуть до Франції та Нідерландів.
Система Orphus Поделиться на fb