Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Опішня та Решетилівка ввійшли в п’ятірку туристичних місць, які радить відвідати Міністр культури

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко виокремив Опішню та Решетилівку, які місця, які варто відвідати, мандруючи Україною. Загалом, у його списку п’ять туристичних осередків народних художніх промислів, два з який знаходяться на Полтавщині.

“Є ще одна причина подорожувати Україною: народні художні промисли. Абсолютно унікальні, як в кожній області, так і в кожній техніці чи напрямку. Це креатив, що існує і розвивається в Україні сторіччями”, – зазначив Міністр у своєму Телеграм-каналі.

Зокрема, він виокремив:

📍Опішня
Столиця українського гончарства. У цьому селищі розвивали гончарне мистецтво століттями. І у нас є можливість побачити й зараз його вишуканість і одночасно простоту форм. Тут розміщений найбільший музей гончарства у Європі, музей-садиба гончарки Олександри Селюченко, музей-садиба родини Пошивайлів, музей малобудищанського гончарства і багато іншого. Звичайно, є можливість й самому відвідати майстер-клас і привезти додому глечик власного виробництва.

📍Пирогів
Зовсім близько від Києва знаходиться Пирогів. І це не лише осередок української архітектури та побуту ХХ століття. А й прекрасне місце для ознайомлення з народними промислами. Це й гончарство, і плетіння з соломи, і витинанка (мистецтво вирізати з паперу) тощо. Це буде цікаво як для діток, так і для дорослих. Впевнився сам, коли приїхав сюди із своїми дітьми. Неймовірні емоції.

📍Решетилівка
Що одразу спливає на думку: решетилівська вишивка і килимарство. Орнаменти, поєднання кольорів і відтінків робить решетилівські килими справжнім витвором мистецтва. Така стилістика формувалася майже тисячоліття. Про техніку ж вишивки білим по білому, думаю, багато хто чув. Саме тут вона й зародилася і успішно продовжує розвиватися.

📍Петриківка
В Петриківку варто їхати, аби подивитися на славнозвісний розпис. В ньому часто переважають квітки різних кольорів, виконані неординарною технікою. Тому цей вид декоративно-прикладного мистецтва дуже полюбився як українцям, так і іноземцям. Розпис увійшов до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини, а згодом і до Списку Всесвітньої нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.

📍Рахів
Одне з десятків містечок на Закарпатті, де процвітає різьбарство. Художня різьба по дереву почала розвиватися ще ще за часів Київської Русі. Столи, скрині, посуд, ліжка – візерунками прикрашалися будь-які вироби з дерева. Аби зрозуміти ці масштаби – варто навідатися у музей гуцульського різьбарства або ж на автентичні ярмарки.

“Ми у МКІП розуміємо важливість народних художніх промислів. На відміну від багатьох країн Європи, ми ще маємо носіїв автентичних технік. Це унікальна риса України, яку треба берегти і розвивати. Майстри повинні мати підтримку держави. Тому наше міністерство має намір запустити державну цільову програму з розвитку народних художніх промислів, розраховану на 5 років. Мета – розкрити їхній економічний, підприємницький потенціал як сектору креативних індустрій. Переконаний, що якісна ручна художня робота може й має дорого коштувати, експортуватися, бути затребуваною на ринку. Перший етап нашої програми – оновлення нормативно-правової бази і створення Реєстру суб’єктів НХП. Він стане основою для системи маркування виробів НХП, що підвищить додану вартість автентичної продукції і сформує бренд українських промислів”, – написав Олександр Ткаченко.

фото ілюстративне

Система Orphus Поделиться на fb