Ви тут:
Спорт Суспільство Україна 

Олімпійські ліцензії у боксі: Україна повторила минулорічний антирекорд

Цьогоріч на Олімпіаді у Токіо українська збірна буде представлена п’ятьма боксерами.

Хоча раніше в боксі Україна виборола шість олімпійських ліцензій. Однак в останній момент втратила у своєму складі Євгена Барабанова, який виступав у ваговій категорії до 69 кілограмів, пише “Суспільне. Спорт”.

Таким чином, українську збірну в Токіо представлятимуть Анна Лисенко (до 69 кг), Микола Буценко (до 57 кг), Ярослав Харциз (до 63 кг), Олександр Хижняк (до 75 кг) та Цотне Рогава (91+ кг). Лише Рогава відібрався за допомогою квоти від BTF, усі інші – здобули путівки на кваліфікаційних змаганнях.

Читайте також: Олімпіада: визначились потенційні суперники полтавця Хижняка

Таку ж кількість олімпійських ліцензій в боксі – п’ять – Україна мала і на Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро у 2016 році. На усіх інших Олімпіадах українських боксерів було більше: у Лондоні (2012) – 7, Пекіні (2008) – 7, Афінах (2004) – 6, Сіднеї (2000) – 11 та Атланті (1996) – 7.

За кількістю медалей найуспішнішими виступами збірної України є 2012 і 2000 роки – по п’ять нагород. У 2012 році в Лондоні Василь Ломченко й Олександр Усик завоювали “золото”, Денис Берінчик – “срібло”, а Олександр Гвоздик і Тарас Шелестюк виграли “бронзу”. У 2000 році в Сіднеї “срібло” здобули Андрій Котельник і Сергій Доценко, а “бронзу” – Володимир Сидоренко, Сергій Данильченко та Андрій Федчук.

Система Orphus