Ви тут:
децентралізація Суспільство Україна 

Не передали майно ліквідованих районів: Мінрегіон закликає громади повідомляти про такі випадки

Мінрегіон, у рамках моніторингу передання у комунальну власність територіальних громад установ, закладів, об’єктів спільної власності територіальних громад району, проводить збір даних щодо проблемних питань, які виникли в громадах з передаванням таких об’єктів.

Про це повідомили у пресцентрі ініціативи “Децентралізація”.

Кожна громада, де виникла проблема з переданням у комунальну власність того чи іншого об’єкта, може до 7 липня 2021 року надіслати відповідну детальну інформацію на такі адреси:

  • shpylchynYaB@minregion.gov.ua
  • popiukLV@minregion.gov.ua

Питання передавання майна з районного рівня громадам обговорять 14 липня на засіданні Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Нагадаємо, відповідно до чинного законодавства, правонаступник районної ради району, ліквідованого Верховною Радою України, після припинення відповідних районних рад як юридичних осіб, але не пізніше 1 липня 2021 року, зобов’язаний передати у комунальну власність територіальних громад усі об’єкти спільної власності територіальних громад району, які знаходяться на території цих територіальних громад, відповідно до розмежування видатків між бюджетами, встановлених Бюджетним кодексом України.

За даними моніторингу Мінрегіону, станом на 25.06.2021, по 99,6 % об’єктів територіальні громади вже прийняли рішення про згоду взяти ці об’єкти на баланс. Не переданими залишаються 96 об’єктів.

Система Orphus