Ви тут:

НАН України прогнозує ймовірність «вибухових темпів» зростання захворюваності на COVID-19

До головних епідемічних загроз у НАН зараховують зростання одразу трьох ключових епідемічних показників: кількості позитивних ПЛР-тестів (на 16,6%), нових госпіталізацій (на 4,9%) і нових зареєстрованих випадків хвороби (на 7,3%).

Наразі захворюваність зростає в термінах тижневого порівняння, та існує загроза виникнення «вибухових темпів», подібно до поширення штаму «Дельта» в деяких країнах світу.

Про це повідомили в Національній академії наук України.

“Наявні оперативні епідемічні дані дозволяють стверджувати, що фазу спадання захворюваності на COVID-19 в Україні завершено. За всіма ознаками наша країна переходить до фази помірного зростання епідемічних показників: на цей момент захворюваність уже зростає у термінах тижневого порівняння. Хоча в жодному регіоні вибухових темпів зростання ще не спостерігається, але темпи тижневого зростання збільшувалися в останні дні, тому існує загроза виникнення локальних вибухових темпів поширення – подібно до того, як це спостерігалось у деяких країнах світу з домінуванням у них штаму «Дельта»”, – зазначається у повідомленні.

Більшість приросту загальнонаціональної захворюваності зосереджено у південних регіонах, де основна її частка припадає на Одеську область, в якій нових хворих виявилось одразу на 49% більше, ніж тижнем раніше. Крім того, у цій області стрімко зростає число позитивних ПЛР-тестів (на 41% за тиждень) і госпіталізацій (на 38% за тиждень), загрозливими є темпи зростання позитивності зразків ПЛР-тестів.

У НАН України також відзначили зростання летальності серед зареєстрованих випадків до нового річного максимуму, що може свідчити про недостатнє виявлення хворих із легким перебігом хвороби та про більшу небезпечність нового штаму.

фото ілюстративне

Система Orphus Поделиться на fb