Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині військові почнуть отримувати підвищені пенсії з 5 серпня

Наразі Пенсійний фонд завершує роботу з проведення масового перерахунку в централізованому порядку для забезпечення виплат у нових розмірах із 5 серпня з доплатою різниці пенсії за липень.

Про це повідомили на засіданні Громадської ради при Полтавській ОДА, яке відбулося 27 липня. Участь взяли представники обласних громадських об’єднань ветеранів сектору оборони та працівники Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області.

«Сьогоднішня зустріч продиктована вимогами часу. Вона має на меті ґрунтовне й компетентне роз’яснення найактуальніших моментів у сфері пенсійного забезпечення військовослужбовців із перших уст. Питань із теми справді чимало. У ході засідання будемо їх озвучувати, обговорювати й напрацьовувати алгоритм подальших дій», –  зауважив голова Громадської ради при облдержадміністрації Олександр Дербеньов.

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, на обліку перебуває 21619 осіб, пенсії яким призначені, згідно з Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Станом на 1 липня цього року середній розмір пенсії зазначеної категорії осіб становить близько 5724 грн, що на 455 грн більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Читайте також: Зросла на 1887 грн: на Полтавщині перерахували пенсії чорнобильцям

Як зауважили на загал, від 14 липня 2021 р. № 713 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», яка стосується зменшення диспропорцій у розмірах пенсій, призначених військовослужбовцям. Зокрема, нею передбачено:

  • встановлення  з 01.07.2021  особам, яким призначено  пенсію відповідно до Закону № 2262, доплати до пенсії у сумі до 2000 грн;

  • встановлення мінімальної пенсійної виплати (з урахуванням  надбавок, доплат, підвищень, крім пенсії за особливі заслуги перед Україною) у розмірі 3854 грн;

  • збільшення адресної допомоги учасникам бойових дій у розмірі, що не вистачає до 210% прожиткового мінімуму, або 3893,40 грн (до цього – 165%, або 3059, 10 грн).

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus