Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині відбулося обласне свято “Купальські ігри на батьківщині Миколи Гоголя”

6 липня у с. Гоголеве Миргородського  району відбулося обласне свято «Купальські ігри на батьківщині Миколи Гоголя». Захід відвідали не лише жителі прилеглих сіл, а й гості з області.

Культурно-мистецький захід за підтримки Полтавської облдержадміністрації та обласної ради організували фахівці Департаменту культури і туризму ОДА та працівники Національного музею-заповідника Миколи Гоголя. Участь у обласному святі  «Купальські ігри на батьківщині Миколи Гоголя» взяли заступник голови Полтавської облдержадміністрації Катерина Рижеченко, голова Миргородської райдержадміністрації Віктор Іваненко.

«Наша країна така багата на традиції. Івана Купала є однією із найкрасивіших та наймістичніших. Дуже приємно, що його святкування у Гоголевому, на батьківщині чаклуна слова, який із такою любов’ю й повагою описував українські традиції у своїх творах, теж стає свого роду традицією. Бажаю кожному, хто шукає сьогодні квітку папороті, знайти її. Нехай вона подарує  здоров’я, любов, надію й віру у справжні дива. Насолоджуймося святами, за якими ми так сумували. «Купальські ігри на батьківщині Миколи Гоголя» – справжня радість для усіх нас»,– сказала Катерина Рижеченко.

«Раді вітати всіх на батьківщині Миколи Гоголя, на відзначенні прекрасного свята Івана Купала. Здавна повелося, що воно містичне й загадкове. Кажуть, саме на ньому дівчата й хлопці знаходили своїх половинок, кохання й майбутнє. Бажаю, щоб сьогодні кожен знайшов свою долю, а хто полюбився, у настрої й разом, відсвяткували це свято», – звернувся до всіх присутніх Віктор Іваненко.    

На гостей заходу чекали майстер-класи з плетіння вінків, стрибки через вогнище, виставка виробів народних умільців гоголівського краю. Частували відвідувачів українськими традиційними стравами, зокрема фірмовим кулішем із поросячим хвостом, качаною кашею,  випічкою. Працювала «Пасіка рудого Панька».

Розважали присутніх артисти Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М. Гоголя, обласного театру ляльок, гурти «Брат-кіндрат», «Dance-band». Для дітей облаштували ігрову зону з атракціонами, проводили цікаві конкурси та інші розваги.

На вечір розпалили багаття, через яке могли стрибати всі охочі, дівчата пускали вінки на воду. Також влаштували фаєр- та лазершоу.

Система Orphus Поделиться на fb