Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині створюють унікальний музей скіфської доби

У межах програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» розпочалося створення музею Більського городища на Полтавщині – історичної пам’ятки скіфської доби на півночі області.

Заступник голови Полтавської облдержадміністрації Катерина Рижеченко оглянула хід робіт.

Нині весь комплекс запланованих робіт проводять відповідно до графіку. Наразі зводять добудови приміщення. Уже повністю виконали демонтаж і розпочали підготовку до укріплення фундаменту й стін. Ведуть підготовчі роботи до заливки підлоги. 

«На Полтавщині створюють унікальний музей скіфської доби. Під нього ми реконструюємо будівлю колишнього дитсадка. Об’єкт має всі шанси стати відомою на всю Україну туристичною родзинкою Полтавщини. Фонди історико-культурного заповідника «Більськ» вже налічують десятки тисяч унікальних знахідок та експонатів. Усі вони будуть представлені на загал в новому музеї. Це – наша багатовікова історія, просякнута скіфською епохою”, – зауважила заступник голови Полтавської облдержадміністрації Катерина Рижеченко.

«Є комплексне бачення розвитку цього об’єкту. Хочемо, щоб приїхавши сюди, люди могли подивилася музей та його експонати, ознайомитися з Більськом і повноцінно провести тут день та організувати дозвілля», – сказав директор історико-культурного заповідника «Більськ» Ігор Корост.

Загалом реконструкція під приміщення музею передбачає підсилення фундаментів та несучих конструкцій будівлі; перепланування внутрішнього простору; внутрішнє та зовнішнє оздоблення з утепленням; влаштування зовнішніх та внутрішніх інженерних мереж з водопостачання, каналізації, електропостачання, освітлення, опалення, вентиляція, кондиціювання; облаштування благоустрою території.

Також у межах проєкту буде створено та побудовано: дизель-електростанцію, артезіанську свердловину, відкритий автомобільний паркінг, зони кемпінгу, «Містечко майстрів», «Скіфські атракціони», декоративний курган; скульптури в скіфській тематиці, паркан і альтанку. Проєктом будівництва передбачено створення безбар’єрного середовища для маломобільних груп населення.

 

Система Orphus Поделиться на fb