Ви тут:
Полтавщина Спорт Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині розроблятимуть обласну програму для підтримки дитячо-юнацьких спортивних шкіл

30 липня у Полтавській ОДА провели нараду з керівниками дитячо-юнацьких спортивних шкіл громад області.

Перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін зазначив, що, у зв’язку з адміністративно-територіальною реформою, громадам потрібно зараз звернути увагу на розвиток дитячо-юнацького спорту.

“У нас пройшла адміністративно-територіальна реформа. Є таке бачення, що на місцях, у громадах, занепадає дитячо-юнацький спорт. Тому нам потрібно терміново приймати програму підтримки та залучати дітей до спорту”, – повідомив Дмитро Лунін.

Начальник Полтавського обласного відділення комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Юлія Гордієнко розповіла, що зараз найбільшою проблемою у ДЮСШ є кадрова, а також те, що деякі заклади з потужною спортивною базою переводять на баланс управління молоді і спорту.

“Завжди проводили обласні змагання, також проводять конкурс серед ДЮСШ. На 2021 рік найкращою школою стала Зіньківська. Вона зараз представлена на конкурсі найкращих дитячо-юнацьких шкіл України. До цього кожен рік саме Зіньківська школа вигравала цей конкурс. Тому маємо надію, що і цього року увійдемо в трійку найкращих по Україні. Можливо, і виграємо. Найбільшою є кадрова проблема і те, що освітянські школи переходять до інших відомств. У сільській місцевості ДЮСШ мають велике значення: якщо є спортивна база, то це велике заохочення дитини для заняття спортом”, – розповіла Юлія Гордієнко.

Директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Віта Ковальська пояснила, що школи на балансі Управління молоді і спорту підпорядковуються Мінмолодьспорту. А це Міністерство опікується здебільшого професійним спортом. Натомість, Міністерство освіти опікується учнівським спортом, який викладається в ДЮСШ.

Зараз на балансі Департаменту освіти і науки перебуває 16 дитячо-юнацьких спортивних шкіл області.

“Фінансування ДЮСШ здійснюється за рахунок місцевих бюджетів. Ми розробимо програму для підтримки дитячих спортивних шкіл. Для нас дуже важливо, щоб у кожній територіальній громаді була дитячо-юнацька спортивна школа. Перевагою наших ДЮСШ на місцях є те, що вони можуть використовувати для тренувань не лише свої бази, а й спортзали та майданчики загальноосвітніх шкіл “, – додала Віта Ковальська.

Тому директорам ДЮСШ доручили створити стратегію розвитку власного закладу на найближчі рік і п’ять років, де вказати прогнозовану кількість дітей, тренерів, матеріально-технічну базу, а також профільний або пріоритетний вид спорту для формування відповідної інфраструктури. І на основі стратегій вже розроблятимуть програму дитячо-юнацьких спортивних шкіл області.

Система Orphus