Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині розпочався літній рибальський сезон

Із 1 липня завершено обмеження в придаткових системах річок (гирла, протоки, озера) щодо нерестової заборони 2021 року. Встановлені на нерестовий період заборони та обмеження любительського і спортивного рибальства зняті. Завершено обмеження щодо добування раків.

Про це повідомляє Полтавський рибоохоронний патруль.

Лов раків дозволяється: раколовкою “хапкою” з діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм, волосінню з приманкою і рогаткою; також допускається ручне збирання раків:

– одній особі вилов за одну добу перебування на водоймах загального користування 30 раків, на водоймах, закріплених за громадськими об’єднаннями, а також на тих, де впроваджене платне рибальство – 50 шт;

– мінімальним розміром не меншим ніж 10 см.

Забороняється лов раків у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

Любительське рибальство дозволено вудками всіх видів із загальною кількістю гачків не більше п’яти на особу та спінінгом із берега або човна. Добова норма вилову риби становить три кілограми (або один трофей).

Підводне полювання дозволяється гарпунними рушницями (без застосування аквалангів) та при наявності посвідчення підводного мисливця.

У разі завдання значної істотної шкоди рибним запасам, працівники Нацполіції відкривають кримінальне провадження за ст. 249 ККУ, який передбачає накладання штрафу від 17 000 до 51 000 грн або обмеження чи позбавлення волі на строк до трьох років із конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Фото: freepik

 

Система Orphus Поделиться на fb