Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині розпочали моніторинг стану водоспоживання у громадах

Централізованим водопостачанням нині в області забезпечені всі міста на 100%, населення селищ – на 84%, сільських територій – на 30,3%. У більшості громад потрібно провести капітальний ремонт і заміну водонапірних башт.

Про це повідомили на засіданні комісії Полтавської ОДА з питань охорони довкілля, раціонального використання та відтворення природних ресурсів, яке провів заступник голови ОДА Євген Греков.

Начальник управління житлово-комунального господарства ОДА Едуард Рева поінформував, що централізованим водопостачанням нині в області забезпечені всі міста на 100%, населення селищ – на 84%, сільських територій – на 30,3%.

“Лише за період 2017-2020 років за програмою “Питна вода Полтавщини” збудовано й реконструйовано 36 артезіанських свердловин, упорядковано 6 зон санітарної охорони джерел та об’єктів питного водопостачання, встановлено 37 станцій та установок очищення питної води. Для забезпечення шкіл і лікувальних закладів збудовано 7 водогонів, – поінформував Едуард Рева. – Для попередження виникнення аварійних ситуацій на водопровідних і каналізаційних мережах комунальні підприємства проводять моніторинг їх технічного стану, профілактичні дії: заміни зношених трубопроводів, реконструкцію каналізаційно-насосних станцій, моніторинг стану якості води. Упорядковують захисні зони артезіанських свердловин”.

Едуард Рева зазначив, що в більшості громад потрібно провести капітальний ремонт і заміну водонапірних башт. Частина громад уже мають проєкти на будівництво й реконструкцію водогонів.

В області розпочали моніторинг стану водоспоживання, забезпечення якісною питною водою у громадах. Наразі триває підготовка до проведення моніторингу всіх очисних споруд в області.

“Аналіз проводимо для визначення необхідності будівництва нових артезіанських свердловин або реконструкції тих, які працюють. Щоб оптимально їх використовувати й розуміти, де необхідна допомога громадам. Другий напрям, закладений у програму “Питна вода Полтавщини”, – аналіз каналізаційного господарства області, очисних споруд і каналізаційних мереж. За його підсумками має бути сформований перелік водопровідно-каналізаційних мереж, які потребують проведення ремонту, реконструкції й будівництва. Крім того, необхідно визначити споруди, які є аварійно небезпечними, їх власників і балансоутримувачів, встановити стан дотримання вимог суб’єктами каналізаційного господарства”, – зазначив Євген Греков.

Читайте також: На Полтавщині 37 підприємств мають спеціальні дозволи на спецводокористування

Управління житлово-комунального господарства ОДА підготує перелік суб’єктів господарювання, які здійснюють скидання каналізаційних стоків до водних об’єктів, і надасть інформацію Департаменту екології та природних ресурсів ОДА. Останній спільно з Держекоінспекцією Центрального округу спланують заходи контролю за діяльністю відповідних суб’єктів господарювання і реагування щодо припинення діяльності з порушенням закону.

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus Поделиться на fb