Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині проти коронавірусної інфекції повністю вакцинували 54 999 людей, – Лисак

З початку вакцинальної кампанії у Полтавській області проти коронавірусної інфекції зробили щеплення 152-ом тисячам людей. З них дві дози вакцини отримали 54  999 людей.

Про це під час апаратної наради повідомив директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.

“Планові показники з вакцинації ми періодично виконуємо. Але такі показники нас не влаштовують. На сьогодні проти коронавірусної інфекції вакцинували 152 800 людей. В області працюють 5 центрів вакцинації, 55 мобільних бригад. Відкрито 76 пунктів щеплень. Але вони всі не працюють на повну потужність. Тому, прошу громадян не зволікати з вакцинацією. Вакцини для ревакцинації отримаємо завтра, після завтра. Це суто технічне питання”, – зазначив Віктор Лисак.

За його словами, наприклад, у Полтавському районі за добу мають робити 3710 щеплень. Зроблено в середньому 2396 щеплень. Є окремі Центри ПМСД, які роблять більше щеплень. У Чутівській громаді, наприклад, за чотири дні не зробили жодного щеплення і пояснень цій ситуації не надають.

Читайте також: Вакцина Pfizer з’явиться у Центрах вакцинації, – головний санітарний лікар

У Кременчуцькому районі, при запланованому показнику 2270 щеплень, зроблено — 1418.

У Лубенському районі мають робити 1250 щеплень, роблять — 673.

У Миргородському районі план — 1100 щеплень, роблять — 704.

“Раніше ми очікували штам вірусу із заходу, то на сьогодні — зі сходу. Головний спосіб захистити себе та оточуючих від COVID — це вакцинація”, – наголосив Віктор Лисак.

За словами голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова, за тиждень всі громади мають покращити динаміку вакцинації населення. Особливо там, де показник щеплень — 0.

“Динаміка в області щодо вакцинації проти коронавірусної інфекції є позитивною, на фоні інших областей. Однак, не така, яка має бути для колективного імунітету”, – сказав Олег Синєгубов.

Як повідомив Лисак, ситуація з коронавірусною інфекцією в області стабільна. На сьогодні хворіють 320 людей. 70 пацієнтів перебувають у лікарні. 10 пацієнтів, які знаходяться на апаратах ШВЛ.

“Маємо вже сьогодні займатися підготовкою до нових спалахів. А люди не повинні забувати про дотримання карантинних вимог. Адаптивний карантин діє до 31 серпня. Зараз пора відпусток. Люди мігрують. Відпочивають за кордоном, тому мають першочергово дотримуватись карантину”, – додав Лисак.

Система Orphus