Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині Держпродспоживслужба проведе комплексну перевірку Рижівського гранітного кар’єру

Держпродспоживслужба Полтавщини ініціювала комісійну комплексну перевірку Рижівського гранітного кар’єру із залученням фахівців різних служб.

Як повідомили в Головному управлінні Держпродспоживслужби у Полтавській області, перші звернення громадян з приводу діяльності Рижівського гранітного кар’єру почали надходити у серпні минулого року.

Спеціалісти Служби здійснили позаплановий захід державного нагляду із застосуванням лабораторного дослідження атмосферного повітря. За результатами лабораторних досліджень перевищення вмісту у повітрі досліджуваних забруднюючих речовин (пилу) виявлено не було. Однак, люди продовжують звертатися до Головного Управління Держпродспоживслужби зі скаргами, що на їх подвір’я із Рижівського гранітного кар’єру летить пил. Зокрема, йдеться про виробничий процес добування та переробки природного каміння, а саме: дроблення”, – зазначили в головному управлінні Держпродспоживслужби.

Заявники вважають, що дробарка каміння знаходиться близько від садового товариства та порушує вимоги санітарних норм та правил щодо санітарно-захисної зони. Але санітарними правилами, які регламентують розмір санітарно-захисних зон для підприємств різних типів, у тому числі видобувної, не визначено конкретно для пристроїв по дробленню каміння розмір санітарно-захисної зони.

В обласному управлінні Держпродспоживслужби додали, що визначити санітарно-захисну зону для даних установок за чинним законодавством можуть лише Міністерство охорони здоров’я, яке може внести зміни до санітарних правил або Держпродспоживслужба після проведення санітарно-епідеміологічної експертизи проектної документації на такі установки.

Фото: Держпродспоживслужба

Система Orphus Поделиться на fb