Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині 37 підприємств мають спеціальні дозволи на спецводокористування

У Полтавській області 37 підприємствам видано спеціальні дозволи на спецводокористування, відповідно до яких передбачено скид у водні об’єкти стічних вод.

Про це повідомив під час засідання комісії Полтавської ОДА з питань охорони довкілля, раціонального використання та відтворення природних ресурсів т.в.о. директора Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Віталій Олійник.

За його словами, згідно з п.22 постанови Кабміну від 25 березня 1999 року №465 місця під періодичність відбору проб, перелік контрольованих показників встановлюються водокористувачами за погодженням з ОДА.

“Нині водокористувачі, які здійснюють скид стічних вод у водні об’єкти на території області, не виконують визначені вимоги, не погоджують з ОДА місця відбору проб, перелік контрольованих показників”, – сказав Віталій Олійник. 

Заступник голови Полтавської ОДА Євген Греков наголосив, що за результатами попереднього вивчення, цій сфері приділяється недостатньо уваги.

“Працює дозвільна система, суб’єкти господарювання отримують відповідні дозволи, проте є низка нормативних вимог, які не виконують ні підприємства, ні контролюючі органи. Тож потрібно в цьому напрямі трохи зрушити з місця, щоб досягти норм  регулювання, передбачених законодавством”, – додав Євген Греков.

За результатами обговорення комісія вирішила направити новоствореним підприємствам та водокористувачам листи з повідомленням про необхідність встановлення і погодження з ОДА місць періодичності відбору проб, переліків контрольованих показників.  На всі підприємства, які здійснюють скид стічних вод, надіслати листи про надання інформації та координат місць скидів  і періодичності проб, які надалі включать до інтерактивної мапи водних об’єктів області. Комісія рекомендувала Державній екологічній інспекції Центрального округу вжити належних заходів із реагування на виявлені факти порушення водокористувачами.

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus Поделиться на fb