Ви тут:
Суспільство Україна 

На форумі “Україна 30. Міжнародна політика” обговорили цілі нової Експортної стратегії

Про цілі нової Експортної стратегії України розповів віцепрем’єр – міністр економіки України Олексій Любченко на Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Міжнародна політика».

«Вже зараз, у найближчій перспективі можна побачити виклики, не відреагувавши на які, Україна залишиться за межею нових економічних інтеграційних процесів. Я маю на увазі центрально-європейську інтеграцію, в яку залучені Польща, Румунія, Чехія, Словаччина, Хорватія та доєдналися також країни Балтії. Україна ще мало долучена до цього процесу, але з точки зору і економічних перспектив, і безпекового контексту, з точки зору інвестицій – це новий перспективний проєкт. Ми повинні повернутися і до Чорноморського об’єднання, і до «Люблінського трикутника» – особливо розширити цей формат у сфері економіки, інфраструктурних проектів та багато інших речей», – наголосив Любченко.

Міністр наголосив, що від того, чи знайде Україна місце для себе в цих нових інтеграційних об’єднаннях, буде залежати перспектива держави.

«Якщо ми хочемо бути інтегрованими у світові економічні процеси, ми повинні мати тісні стосунки і у напрямку Сходу, і у напрямку Заходу. Перебуваючи на перетині кількох транзитних коридорів, Україна має стати ефективним, швидким та найдешевшим інфраструктурним хабом для обслуговування глобальних торговельних і виробничих операцій. І це також завдання для нової Експортної стратегії України. У чинну Стратегію було закладено дві фундаментальні цілі – створення Експортно-кредитного агентства (ЕКА) та Офісу з просування експорту», – розповів Любченко.

Система Orphus