Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Більському городищі показали виставу просто неба у ніч на Івана Купала

Увечері 6 липня на Більському городищі, що на Котелевщині, актори ГО “Аматорський театр “Малафея” показали виставу просто неба за мотивами драми-феєрії Лесі Українки “Лісова пісня”.

Аматорський театр спеціально запросили працівники Історико-культурного центру “Більськ”.

“За “Малафеєю” я спостерігала давно. Дивилася фото, відгуки з їхніх вистав, хоча вживу не бачила. Звісно, враження від фото може бути оманливим, за гарною технікою і спецефектами не завжди можна розгледіти суть. Але від них завжди йшла якась така щира, непідробна енергетика, яка чіпляла за живе. Позитивні відгуки людей теж розпалювали бажання побачити їх вживу. Врешті, якось ми обговорювали з керівником Ігорем Коростом можливі способи популяризації Більського городища, окрім Гелон-фесту і подумали, що непогано було б проводити якісь невеличкі “лампові” заходи, які не вимагають значного бюджету, але які б урізноманітнили нашу туристичну локацію і залучили нову аудиторію. І так ми вирішили запросити “Малафею”, – розповіла науковий співробітник Історико-культурного центру “Більськ” Оксана Дорошенко.

Репертуар артисти обирали самі, а співробітники Центру підібрали кілька варіантів локації.

“Так ми почали готуватися до “Лісової пісні”. З організаційними моментами нам допомогали фермер Якушенко А. В., Більська ЗОШ, Котелевська селищна, бібліотека, Котелевський РБК та СБК, які забезпечили локацію глядачів місцями для сидіння. А для артистів у день вистави ми назбирали цілющих запашних трав на Більському городищі і сплели для них купальські віночки”, – додала Оксана Дорошенко.

На виставу з’їхалися близько 200 глядачів, серед яких були не лише місцеві. Дехто приїхав із сусідніх областей. Після перегляду люди аплодували стоячи, вигукували “браво”.

“Неймовірно органічно вистава вписалася в природні декорації, показ відбувався на заході сонця, і це створювало таку потужну атмосферу”, – зазначила Оксана Дорошенко.

Також вона додала, що глядачі з самого ранку пишуть в месенджер. Усі коментарі надзвичайно теплі:

“Ох, скільки вражень, що словами не описати! Вистава неймовірна, чарівна, чудова!!! Молодці, що організували це диво!!!”

“Це найкраща вистава, яку мені доводилося бачити в своєму житті… …Коли боги сходять на землю…”

“Актори – профі, найвищий рівень!!! Живі декорації – краще й бути не може! Все в цілому – вогонь!) Емоції переповнюють ще й зараз! Буде що згадувати з теплом і радістю! “

Фото: Оксана Дорошенко

Система Orphus Поделиться на fb