Ви тут:
Суспільство Україна 

Моторошний “рекорд”: в Україні за добу втопились 32 людини, з початку року – 665

За минулу добу в Україні на воді загинули 32 людини, з них п’ятеро дітей. З початку минулого тижня 94 людини загинули (12 дітей), з початку липня – 124 (16 дітей), з початку року – 665, з них 70 дітей.

Про це повідомили ДСНС України.

“З початку липня на водоймах загинуло 124 українці, з них 16 дітей. Цей показник вже перевищив минулорічну липневу статистику. Проте, навіть така невтішна ситуація не лякає людей, які нехтують застереженнями співробітників Служби порятунку. Найпоширенішою причиною нещасних випадків на воді є саме недотримання правил безпечної поведінки громадянами. Зокрема, це купання в не обладнаних для цього місцях та купання в нетверезому стані. Ця страшна статистика зростає. І попереду ще – половина літа. Якщо вам, шановні відпочивальники, не шкода свого життя, по пошкодуйте, хоча б, життя своїй дітей, не беріть їх із собою на свої “пікніки” з алкоголем, а ви, шановні туристи, не лізьте разом зі своїми дітьми у бурхливі ріки Карпат, які зараз, після потужних опадів, дуже небезпечні”, – повідомляють надзвичайники.

За даними полтавських рятувальників, у 2021 році на території Полтавської області сталось 29 нещасних випадків з людьми на воді. Внаслідок утоплення загинуло 26 осіб, з них двоє дітей.

Нагадаємо, 11 липня в озері на Полтавщині знайшли тіло 8-річного хлопчика, якого розшукували у Кременчуці. А в Лохвицькій громаді розшукують 25-річного чоловіка, який пішов купатися і зник.

Зважаючи на кількість надзвичайних подій біля водойм, Державна служба України застерігає: для того, щоб уникнути трагедії під час відпочинку, необхідно завжди дотримуватися елементарних правил безпеки! Зокрема:

-пам’ятайте – відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;

-ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;

-не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;

-не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;

-не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння;

-не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;

-температура води повинна бути не нижче +17 °С;

-плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 – 5 хвилин;

-слідкуйте за штормовими попередженнями і не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру.

Система Orphus