Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Масове отруєння на Полтавщині: з м’ясокомбінату вилучать більше 4 тонн продукції

За результатами перевірки прийняли рішення про припинення обігу харчових продуктів на потужності цеху напівфабрикатів ТОВ “Глобинський м’ясокомбінат” та вилучення з обігу м’ясних продуктів загальною вагою 4131,3 кг.

Про це повідомили в Головному управлінні Держпродспоживслужби у Полтавській області.

Відповідно до оперативної інформації Головного управління ДПСС в Полтавській області від 14 липня, усіх постраждалих внаслідок отруєння невідомою речовиною працівників ТОВ “Глобинський м’ясокомбінат” виписали з лікувального закладу.

В обласному управлінні Держпродспоживслужби зазначили, що у невиробничому приміщенні будівлі цеху напівфабрикатів на другому поверсі  проводилися будівельні роботи по нанесенню бетонного покриття із зміцненим верхнім шаром (тюнінг).

Аби встановити причини та умови виникнення отруєння, спеціалісти Держпродспоживслужби перевірили дотримання вимог законодавства про безпечність та якість харчових продуктів: Під час перевірки встановили такі порушення:

•    здійснення ремонтних робіт з реконструкції відділення на другому поверсі з використанням хімічних будівельних засобів (ремонт підлоги з нанесенням бетонного покриття із зміцненням верхніх шарів хімічними засобами), у той час, як на першому поверсі у цеху з виробництва напівфабрикатів тривав виробничий процес;

•    цех напівфабрикатів не забезпечений механічною вентиляцією;

•    не проаналізовано всі небезпечні фактори та ризики під час виробництва харчових продуктів та не впроваджено відповідних заходів щодо попередження можливого хімічного забруднення харчових продуктів. Постійно діючі процедури, засновані на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках, на даній ділянці виробництва не застосовані;

•    на момент перевірки в обігу знаходилась м’ясна продукція загальною вагою 4131,3 кг, яка була вироблена в день виникнення групового отруєння 16 працівників цеху напівфабрикатів та можливо була забруднена невідомою хімічною речовиною.

Читайте також: “Скарги почали надходити протягом дня”: поліція з’ясовує обставини масового отруєння на Полтавщині

Кременчуцьким відокремленим підрозділом Державної установи «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб» проведено відбір зразків повітря робочої зони. За результатами проведених досліджень повітря робочої зони в цеху напівфабрикатів та у невиробничому приміщенні на 2 поверсі (де проводилися роботи по облаштуванню підлоги) вміст речовин, що досліджувалися: ксилолу, бензолу, толуолу, не перевищує граничнодопустимих концентрацій.

Управлінням Держпраці у Полтавській області створена комісія із спеціального розслідування групового нещасного випадку (отруєння).

Нагадаємо, Глобинська окружна прокуратура розпочала процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом отруєння працівників товариства «Глобинський м’ясокомбінат».

Система Orphus Поделиться на fb