Ви тут:

Камера спостереження

Камера для відеоспостереження – невід’ємна частина сучасних охоронних систем. Вибір даних приладів ускладнюється широким асортиментом прихованих камер і великим числом характеристик, на які слід звернути увагу.

Корпус камери

Перш ніж підбирати інші характеристики, необхідно визначитися з параметрами корпусу. Вони будуть залежати від того, де буде розташовуватися камера. Якщо камери відеоспостереження плануються зовні будівлі, то бажано, щоб вони були оснащені системою самообігріву, вологостійким корпусом.

Кут і фокус огляду

Камери спостереження можуть бути ширококутними (або ж панорамними), середньо-наближеними або портретними. Ширококутові камери дозволяють охопити великий за площею простір, але якість деталізації об’єктів буде незначною. Портретні ж камери мають вузький кут огляду, зате вони дозволяють гарно розглянути людину, яка входить або виходить з приміщення.

Світлочутливість

Якщо Ви плануєте здійснювати цілодобовий нагляд за приміщенням, необхідно передбачити високу чутливість  камер в умовах низької освітленості. Щоб отримувати високоякісний огляд навіть в нічний час, слід підібрати камеру з чутливістю не більше 0,01 люкса.

Зверніть увагу, що іноді на об’єктах, що охороняються, кілька разів на добу змінюються умови освітлення. Щоб уникнути високої контрастності відео в такому випадку слід підбирати камери з автоматичною діафрагмою.

Роздільна здатність

Рівень деталізації та можливість збільшити зображення будуть залежати від роздільної здатності відеокамери. Вона вимірюється в мегапікселях, а мінімальна дорівнює 1 мегапікселю. Хоча вважається, що така роздільна здатність занизька, її цілком буде досить для того, щоб здійснювати спостереження за невеликою кімнатою або ділянкою двору.

Для більш високоякісного запису слід вдатися до використання камер з роздільною здатністю 12 Мп.

Більшість сучасних камер використовують бездротові мережі для передачі даних – наприклад, Wi-Fi, 3G, 4G і інші. Це дуже зручно, адже Ви можете підключитися до камери в будь-який момент за допомогою ноутбука або смартфона і інтернету.

Цінова категорія

Камери економ-класу – зазвичай до цієї категорії відносяться пристрої на 1-2 Мп, які мають слабку світлочутливість і обмежену передачу кольору.

Камери середньої цінової категорії – це досить численний сегмент камер для спостереження. Для них характерні роздільна здатність до 6 Мп, чутливість до 0,001 люкс, стійкість до погодних умов, довговічність, гарна якість картинки.

Камери преміум-класу коштують від 500-600 доларів і більше, вони призначені для спостереження в складних умовах: при низькій освітленості, на холоді або спеці.

Перейти до вмісту