Спорт Суспільство ТОП-новина

Італія cтала чемпіоном Євро-2020

Squadra Azzurra вперше з 1968 року стала чемпіоном Європи.

Місяць європейського футболу цієї ночі, нарешті, добіг свого кінця: на легендарному англійському стадіоні «Вемблі» зустрічалися найсильніші збірні Євро-2020 – Англія та Італія.

Вирішальний матч англійці грали вдома, щоправда, далеко не всі на континенті вболівали за «левів». І причина навіть не у їхніх суперниках. Після не зрозумілого для багатьох пенальті у півфіналі з данцями значна кількість європейських фанатів відверто відвернулася від «Трьох левів».

Особлива історія матчу – фінал на легендарному «Вемблі». Такого емоційного підйому ця арена не знала 55 років. 30 липня 1966 року тут відбувся фінал чемпіонату світу, у якому англійці виграли у збірної ФРН 4:2 (радянського лайнсмена Тофіка Бахрамова у Великій Британії після зарахованого голу у додатковий час Херста згадують з великою повагою, – прим.автора). Після того матчу переважну більшість ЗМІ світу облетіла світлина, на якій Королева Великобританії Єлизавета ІІ та герцог Единбурзький вручають Кубок Жуля Ріме капітану «левів» Боббі Муру.

З того часу англійці жодного разу не виходили до фіналу змагань подібного рівня.

Ще перед початком самого фіналу про себе нагадали місцеві фанати. Англійці побилися зі стюардами біля входу на стадіон. Причина проста – люди намагалися потрапити на арену без квитків.

Але навіть «зайці» раділи на початку зустрічі: гравці Гарета Саутгейта забили найшвидший гол в історії фіналів Євро. Шоу  замкнув дальню штангу при подачі з правого флангу від Тріпп’єра – 1:0.

Загалом перший тайм пройшов за повної переваги господарів, а ось італійці лише зрідка пробивалися крізь оборонні редути «трьох левів». Можна лише відзначити удар Кьєзи наприкінці тайму – повз ворота.
Після перерви досвідчений Роберто Манчині повністю перебудував гру «лазурових»: тепер італійці протистояли суперникам «розумовими» атаками, до цього англійці виявилися не надто готовими. На 67-й хвилині «сині» таки зрівняли рахунок: Верратті в падінні замикав відскок м’яча на дальню стійку – Пікфорд парирував, але Бонуччі на добиванні зіграв результативно – 1:1.

LONDON, ENGLAND – JULY 11: Leonardo Bonucci of Italy celebrates after scoring their team’s first goal during the UEFA Euro 2020 Championship Final between Italy and England at Wembley Stadium on July 11, 2021 in London, England. (Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)

За хвилини до цього Пікфорд двічі рятував свою команду після ударів Інсиньє та Кьєзи.

У першому додатковому таймі ближчими до забитого м’яча були італійці – Емерсон на лівому фланзі атаки виграв боротьбу в Уокера, після чого прострілював на ближню, але Бернардескі не встиг замкнути. За декілька хвилин до цього удар Філліпса з відскоку перед чужою штрафною пройшов у бік від лівої стійки.

У другій частині додаткового часу нічого особливого на полі не відбулося, тому переможець чемпіонату Європи мав визначитись у серії 11-метрових.

Пікфорд потягнув удар Белотті, а Рашфорд влучив у стійку. Доннарумма відбив удар Санчо, а голкіпер Англії насилу відбив м’яч після удару Жоржиньо. Нарешті, Доннарумма парирував удар Сака, чим приніс чемпіонство «синім».

Італія вперше з 1968 року, коли на полі домінували легенди країни Діно Дзофф, Сандро Маццола та Джанні Рівера, стала чемпіоном Європи.