Ви тут:
Суспільство 

Іригатор для порожнини рота: історія створення, сучасний модельний ряд, правила застосування

Іригатор – це пристрій для догляду за порожниною рота, який направляючи струмінь води, видаляє зубний наліт, бактерії та забезпечує гігієну важкодоступних ділянок.

Подібні стаціонарні прилади на початку 60-х були встановлені практично у кожному стоматологічному кабінеті. Стоматолог Жерар Мойєр задумався над створенням аналогічного пристрою, яким можна було користуватися у побуті. Він звернув увагу, на те, що пацієнти, які регулярно користуються зубною щіткою й ниткою, проходять профілактичні огляди та виконують всі його рекомендації, все одно звертаються до нього повторно з аналогічними проблемами. Карієс прогресує на важкодоступних ділянках і тому потрібна додаткова гігієнічна процедура. Спільно з інженером Джоном Матінглі вони почали розробку такого приладу. 

Перша партія була виготовлена ​​в кінці 50-х і поширювалася серед пацієнтів Жерара. Але винахідники не мали стартового капіталу для початку промислового виготовлення. Один з пацієнтів доктора зацікавився новинкою й вирішив інвестувати в проєкт 50000 доларів. У 1962 році був отриманий патент на цей винахід. Інвестор спільно з винахідниками організував компанію WaterPik з виробництва побутових іригаторів. Через кілька років прилад набув поширення у США, а також почалося його постачання на європейський ринок.

Іригатор не замінює зубну щітку та нитку, а також не виключає застосування пасти та ополіскувача для рота, а є корисним доповненням до них. Особливо рекомендується його застосування в наступних випадках:

  • Кровоточать ясна. Такий стан пов’язаний з різними причинами. Наприклад, загострення пародонтиту, інтенсивна чистка зубною ниткою, сезонний авітаміноз, травмування м’яких тканин жорсткою щетиною.
  • Брекети. Як би ви не старалися їсти акуратно, залишки харчів все одно будуть застрягати між дротом та зубами, а швидко і якісно впоратися з їхнім видаленням під силу тільки водному струменю іригатора.
  • Сухість у роті (ксеростомія). Пов’язана з недостатнім виробленням слини й може бути викликана різними причинами – діабет, прийманням деяких лікарських препаратів, генетичною схильністю, палінням.
  • Залишки наїдків завжди залишаються між зубами. Таке явище викликано неправильним прикусом, нерівним зубним рядом.

На сайті мультирегіонального інтернет-магазину MAKEUP https://makeup.com.ua/categorys/538149/ можна замовити іригатори різної конструкції:

  • Стаціонарні. Встановлюються у ванній, працюють від електромережі, доповнені містким резервуаром для води та відрізняються високою потужністю.
  • Портативні. Компактні, працюють від батарейок, зручні для застосування в дорожніх умовах.
  • Проточні. Кріпляться до голівки душу чи крану. Водопровідна система забезпечує необхідний напір, здатний ефективно знищувати наліт. Тиск води та її температура регулюється вентилями змішувача.
  • Механічні. Напір створюється зусиллями самого користувача. У корпус вмонтована помпа, яка стискається після натискання на спеціальний важіль. Це бюджетні моделі, які можна купити за скромною ціною, але великого напору вони не забезпечують і використовуються переважно у похідних умовах.

Попри тип конструкції, всі пропоновані моделі складаються з трьох основних елементів – резервуара для рідини, силового вузла (електрична або механічна помпа) і змінних насадок. 

Крім стандартних насадок, які використовуються для традиційного очищення, в комплект входять моделі з особливим призначенням. Найчастіше вони необхідні для догляду за брекетами та іншими ортодонтичними конструкціями, масажу ясен, для очищення поверхні язика й зрошення порожнини носа із застосуванням мінімального тиску (назальна насадка). Важливими функціями є можливість регулювання напору, наявність пульсації, яка ефективно видаляє залишки наїдків, а також спеціального режиму для чутливих і запалених ясен. Потрібний ефект досягається при правильному й регулярному використанні. Зазвичай такий пристрій застосовується вранці та ввечері, після виконання звичних гігієнічних процедур. Можливе й періодичне використання після їди. Особливо, якщо наїдки впливають на колір емалі або мають виражений, специфічний запах.

Система Orphus Поделиться на fb