Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

Громади з Полтавщини можуть стати партнерами проєкту “ГОВЕРЛА”

90 територіальних громад з Волинської, Львівської та Полтавської областей отримали запрошення взяти участь у відборі першої когорти партнерів Проєкту USAID “Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування” (“ГОВЕРЛА”).

“На основі аналізу низки параметрів, зокрема, демографічних та соціально-економічних, по 30 громад з Волині, Львівщини та Полтавщини отримали запрошення для участі у проєкті “ГОВЕРЛА”. У його межах надаватиметься технічна допомога тергромадам, проводитиметься навчання для адміністраторів та керівників громад”, – зазначив заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода. 

У Мінрегіоні повідомили, що запрошення на участь оголошено лише для першого набору партнерів-громад. Проєкт USAID “ГОВЕРЛА” планує працювати як на національному, так і на місцевому рівні, підтримуючи громади у семи областях України.  

Так, відібрано ініціативи громад, проєктні ідеї яких відповідають потребам мешканців і пріоритетним цілям Проєкту USAID “ГОВЕРЛА”. Серед них: 

  • сформована ефективна правова основа для здійснення децентралізації, включаючи секторальну та фіскальну;
  • територіальні громади, які здатні реалізовувати нові повноваження, включаючи управління персоналом, адміністрування і фінансову прозорість;
  • покращена якість послуг;
  • побудована система, яка забезпечує належне фінансування регіональних органів влади (області, району та територіальних громад);
  • зміцнені інструменти місцевого економічного розвитку;
  • побудована більш ефективна співпраця органів влади різних рівнів;
  • підвищена обізнаність й участь громадян у бюджетуванні, плануванні та прийнятті рішень щодо надання послуг в громадах.

Довідка. Проєкт “ГОВЕРЛА” – це п’ятирічна програма, яка впроваджується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і реалізовується компанією DAI Global LLC (DAI).

Система Orphus Поделиться на fb