Ви тут:
Суспільство 

Головнокомандувач ЗСУ Хомчак йде з посади, – прессекретар Зеленського

Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак йде з посади, на його місце призначать Валерія Залужного, командувача оперативного командування “Північ”.

Про це заявив прессекретар президента Сергій Никифоров під час брифінгу.

«З посади йде головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак. Це рішення президента.
Володимир Зеленський не сумнівається у патріотизмі, вірності присязі, фаховості Хомчака, але президент хоче бачити синергію між Міноборони та ЗСУ. Так ось, синергії, на жаль не бачимо, бачимо, навпаки, конфлікти.
Президент вдячний Русланові Хомчаку за службу, але на місце головнокомандувача призначений Валерій Залужний, командувач оперативного командування “Північ”.
Хомчак, відповідно, переходить на посаду першого заступника секретаря РНБО, а з тієї посади, відповідно, йде чинний перший заступник Михайло Коваль», – зазначив Никифоров.

З 2015 року генерал Хомчак — начальник штабу — перший заступник командувача Сухопутних військ ЗСУ.
З лютого 2017 року обіймав посаду головного інспектора Міністерства оборони.

21 травня 2019 року призначений Начальником Генерального штабу — Головнокомандувачем Збройних сил України, замінивши Віктора Муженка. 31 травня уведений до складу Ради національної безпеки і оборони.
5 грудня 2019 року присвоєне звання генерал-полковника.

27 березня року у зв’язку з поділом посад Начальника Генерального штабу та Головнокомандувача Збройних сил України призначений Головнокомандувачем Збройних сил України.

Система Orphus