Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

До очисних споруд у Кобеляках потрапили нафтопродукти: екологічної катастрофи вдалось запобігти

Минулого тижня у Кобеляках зафіксували скид забрунюючих речовин в очисні каналізаційні споруди.

За попередніми даними, забрудненими виявились рідкі відходи, які привезли представники фірми “Онур”. А лабораторні дослідження показали, що з рідкими побутовими відходами до очисних споруд потрапили нафтопродукти.

Працівники “Полтававодоканалу” одразу ізолювали стічні води, до яких потрапили нафтопродукти. Якщо цього б не зробили, могла б статись екологічна катастрофа, запевняють на підприємстві.

“Один із етапів очищення стоків, які потрапляють до очисних споруд, – біологічна очистка за допомогою активного мулу. Очищені стоки, проходячи процес біологічної доочистки у каскадних ставках, потрапляють до річок (у цьому випадку – до річки Кобелячок). Однак нафтопродукти, що потрапили до очисних споруд, активний мул вбили. Тому був ризик того, що до річки потраплять неочищені стоки”, – прокоментували ситуацію у “Полтававодоканалі”.

Зараз дві черги очисних споруд забруднені нафтопродуктами. Продовжує працювати лише одна черга, яка до цього була резервною. Сюди завезли активний мул з Полтави, і зараз стоки з Кобеляк очищує лише одна черга очисних споруд замість двох.

“Фактично, шість технологічних споруд обох черг (перекритих для запобігання викидів у довкілля) через забруднення нафтопродуктами вийшли з ладу. Скільки часу і ресурсів потрібно, аби привести їх до робочого стану, наразі невідомо. для початку треба знайти місце для утилізації забруднених стоків з цих споруд (це близько тисячі кубів мулу), промити самі споруди, повністю змінити спеціальні повітряні трубопроводи (аераційну систему) та обробити все спецреагентами. Якщо це не допоможе, доведеться покрити стіни спеціальним захисним шаром. Тим часом експлуатація цих двох черг на очисних спорудах неможлива”, – роз’яснили у “Полтававодоканалі”.

Нині у Кобеляках працюють дві черги очисних споруд. Працівникам комунального підприємства вдалось забезпечити роботу споруд, необмежуючи водопостачання міста.

Система Orphus Поделиться на fb