Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

До музею, який незабаром відкриють у Пирятинській громаді, передали перший експонат 

Рішення про передачу будівлі, де раніше розташовувалася міськрада, управлінню культури, туризму та охорони культурної спадщини було прийнято на одній із попередніх сесій міськради. У цій будівлі планується розмістити філіал Пирятинського краєзнавчого музею, присвячений власне історії міста, музейну бібліотеку та виставковий зал на першому поверсі.

Днями міський голова Андрій Сімонов передав ключі від будівлі начальнику управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Сергію Валоваженку, повідомили у Пирятинській міськраді.

Директору музею Наталії Купріян передали перший експонат – ікону Спасителя. Написана вона на дошці 14х18 см.

Як розповів головний зберігач фондів музею Олександр Рудковський, вочевидь вона мала шати, які до нашого часу не дійшли. На звороті міститься напис, який засвідчує, що ця ікона подарована Олександру Васильовичу Богдановичу в 1878 році від священника Олександро-Невської тюремної церкви в м. Пирятин. Цей напис відносить нас до 1878 року, коли Олександр Васильович вибував з Полтави, де він перебував на посаді віце-губернатора та приймав губернаторство в Воронежі. Вочевидь не пориваючи своїх зв’язків з Пирятином заїхав на свою малу батьківщину, де і отримав благословлення як фундатор тюремної церкви.

Довідка. Богданович народився в Пирятині в 1820 році. У 1850 році був обраний дворянством в засідателі Пирятинського повітового суду, а в 1856 році призначений на посаду судді, на якій пробув до 1862 року, виконуючи в той же час обов’язки члена губернського комітету і редакційної комісії зі звільнення селян. 29 листопада 1868 року був призначений Полтавським віце-губернатором. Також був почесним суддею Пирятинського повіту і почесним громадянином міста Пирятина. 28 жовтня 1878 року був призначений на посаду Воронезького губернатора. Після звільнення з цієї посади був членом ради Міністерства внутрішніх справ Російської імперії. Помер в 1898 році. За свідченням краєзнавців, похований в Пирятині. Зберігся і будинок, де тривалий час мешкав він та його батьки. Це одна із найстаріших цегляних будівель міста, розташована по вул.Європейській,4 (колишня офіцерська їдальня).

Фото: Пирятинська міськрада

Система Orphus Поделиться на fb