Ви тут:
Суспільство Україна 

До кінця 2022 року в Україні з’являться еталонні об’єкти безбар’єрної інфраструктури

Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков під час другого засідання Ради безбар’єрності за участі першої леді Олени Зеленської презентував запуск пілотного проєкту з розробки стандартів інфраструктурної безбар’єрності.

Пілотний проєкт передбачає відбір ключових об’єктів транспортної інфраструктури за різними напрямами — залізниця, авіа, громадський транспорт. На них, разом з незалежними експертами, буде проведено аудит на відповідність принципам безбар’єрності, повідомляють у Міністерстві інфраструктури.

Результатами проєкту стане створення загальних рекомендацій для розвитку різних типів транспортної інфраструктури — аеропортів, вокзалів, транспортних засобів тощо.

Ключові кроки для розвитку безбар’єрності інфраструктурних об’єктів:

Створення безпечного та доступного простору для усіх пасажирів, насамперед маломобільних груп.

Наявність зручної та зрозумілої навігації.

Забезпечення якісних послуг, підвищення кваліфікації персоналу.

Впровадження цифрових рішень, адаптація сайтів під потреби людей з інвалідністю.

“Остаточний перелік об’єктів ще формується, однак вже підтвердили свою готовність до участі у пілоті аеропорти “Бориспіль” та “Львів”, Київський та Харківський залізничні вокзали. Пілотний проєкт триватиме трохи більше року, після чого ми підіб’ємо підсумки та масштабуватимемо проєкт на загальнонаціональному рівні. У висновку, кожен пасажир, незалежно від статті, віку чи стану здоров’я має отримати від держави якісні та комфортні послуги. А галузь отримає чіткий список завдань, які необхідні для створення безбар’єрного середовища”, — розповів Олександр Кубраков.

Читайте також: Олена Зеленська представила просвітницький проект “Довідник безбар’єрності”

Які проєкти Міністерство реалізує вже зараз?

Міжнародний аеропорт “Бориспіль” – це перший проєкт, з яким вже працюємо за зазначеним алгоритмом. За ініціативи Першої Леді, разом з UNICEF та незалежними експертами, проведено аудит об’єкту на безбар’єрність та опрацьовано пропозиції та зауваження. Сьогодні команда “Борисполя” працює згідно чек-листа та планує відповідні закупівлі. На першочергові заходи цього року планується витрати 1,7 млн грн.

Наразі вже реалізується спільний з ЄІБ проєкт “Міський громадський транспорт”, в рамках якого міста України отримують трамваї та тролейбуси, розраховані на потреби маломобільних груп населення. 52 нових тролейбуси вітчизняного виробництва вже отримали Суми, Харків та Луцьк. Найближчим часом ще 30 трамваїв та 45 тролейбусів отримають Львів, Харків, Суми, Київ та Луцьк. Загальна вартість цих контрактів у рамках проєкту — 13,7 млн євро.

Відповідно до принципів безбар’єрності розпочинає капітальний ремонт ліфтів та ескалаторів Київський центральний залізничний вокзал. Роботи планується завершити вже до кінця 2022 року, а орієнтовна вартість проєкту — 43 млн грн.

 

Система Orphus Поделиться на fb