Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Держпродспоживслужба перевірила фітосанітарний стан на полях Полтавської області

Наразі закінчується живлення на пізніх посівах ярих культур хлібних жуків. Ними заселено 15% площ, 5% рослин з чисельністю 0,5 екз./м², максимально 1 екз./м². Рослини пошкоджено в слабкій ступені.

Про це інформує сайт Держпродспоживслужби Полтавщини.

Закінчується живлення жуків хлібної жужелиці, які відходять в діапаузу. Шкідником заселено 1% рослин з чисельністю 0,5 екз./м². Продовжується живлення личинок та неполовозрілих клопів щитників на посівах зернових колосових. Середня чисельність клопів 0,1 екз./м², личинок 0,1 екз./м², пошкоджено 6,5% рослин у слабкій ступені.

У посівах кукурудзи продовжується заселення, розмноження та живлення різних видів попелиць. Фітофагами заселено та пошкоджено в незначній ступені в середньому 6, максимально 12% рослин, за чисельності 5 – 22 екз./ рослину. Крім попелиць в посівах культури повсюдно живляться в незначній кількості імаго трав’яних клопів, злакові п’явиці та блішки.

Фузаріоз колоса як і раніше розвивається на 10% площ озимої пшениці, уражено 3% рослин за розвитку хвороби 1,7%. Септоріоз колоса виявлено на 5% від всієї обстеженої площі, уражено 2% колосків, за розвитку хвороби 1,8%. Оливкова пліснява. Ураженні хворобою рослини виявленні на 25% обстежених площ та 35% рослин. Розвиток хвороби 4,5%.

В посівах ярини повсюдно продовжується розвиток сітчастої плямистості, в середньому уражено 7% рослин, при розвитку хвороби 2,7%. Лінійна плямистість виявлена на 5,5% рослин ячменю, уражено рослини у слабкім ступені. Тверда та летюча сажки. При обстеженні озимої пшениці та ячменю уражених рослин (колосків), хворобами не виявлено.

У посівах кукурудзи триває розвиток пухирчастої сажки на стеблі. На даний час хвороба проявилась на 1% рослин з слабким розвитком. На 5% рослин на нижніх ярусах листків кукурудзи продовжується розвиток гельмінтоспоріозу у слабкому ступені.

Шкідники та хвороби багаторічних трав.

На багаторічних травах продовжується живлення комплексу шкідників. На 100 п. с. виловлюється 11 екз. клопів щитників, 3 екз. люцернового стеблоїда, 2 екз. багатоїдного стеблоїда, 14 екз. апіона, 23 сліпняки, 5 гусениць бобового та люцернового п’ядунів, горохової попелиці 198 екз., гусениць листогризучих совок 6 екз.

З хвороб на усіх обстежених площах продовжується розвиток бурої листової плямистості. Хворобою уражено 13% рослин з слабким розвитком хвороби. В Решетилівському районі на конюшині розвивається борошниста роса, якою уражено 16% рослин з 2% розвитком хвороби.

Шкідники та хвороби технічних культур.

Цукровий буряк. Коренями культури живляться личинки бурякових довгоносиків і хрущів. Ними пошкоджено в середньому 4,2% рослин у слабкій ступені. Продовжується лялькування та літ бурякових мух. На 100 п. с. виловлюється 1 екз. шкідника. Амарантовий стеблоїд живиться на 100% площ з середньою чисельністю 0,05 екз./м², ним пошкоджено 3,9% рослин у слабкій ступені. Личинками шкідника заселено рослини з середньою чисельністю 1 екз./рослину, які пошкоджено у слабкій ступені. Виявлено живлення шкідника на щириці. Продовжується живлення бурякових щитоносок. Середня чисельність їх як і раніше становить 0,1 екз./м². Ними пошкоджено 2,3% рослин у слабкій ступені.

На площах цукрових буряків розвитку хвороб не виявлено. На кормових буряках розвивається церкоспороз. Хворобою уражено 5% рослин з слабким розвитком.

На посівах соняшнику продовжується заселення та живлення геліхризової попелиці за чисельності 2 екз./рос., заселено 4,5% рослин на 100% обстежених площ. Лободова попелиця живиться за чисельності 14 екз./росл. на 50% обстежених площ посівів культури. Пошкоджено 9% рослин у слабкім ступені.

В посівах культури пероноспорозом в середньому уражено 3,3, максимально 5% рослин за розвитку 1,5%. Ураженні хворобою рослини відрізняються від здорових пригніченим своїм виглядом, та дещо відстають у рості. Фомоз розвивається на 40% площ в середньому уражено 3, максимально 7% рослин за розвитку 2,5%. Септоріозом уражено 3% рослин на 80% обстежених площ із слабким розвитком хвороби.

Шкідники та хвороби зернобобових культур.

На посівах сої продовжується живлення попелиці. Шкідником заселено 50% обстежених площ, з чисельністю 2 екз./росл, заселено в середньому 3,5% рослин. Люцерновим клопом за чисельності 0,5 екз./м² пошкоджено 2% рослин у слабкій ступені. Повсюдно в посівах культури розпочався літ вогнівок. В полі зору виявляють до 3 екземплярів імаго. Серед наявних фітофагів зустрічаються як вогнівка акацієва так і інші. Яйцекладок не виявлено.

З хвороб на 3,2% рослин сої продовжується розвиток фузаріозу в слабкім ступені. Зморшкуватою мозаїкою уражено 3% рослин в слабкім ступені. Пероноспорозом уражено 3,8% рослин при розвитку хвороби 1,2%. Церкоспорозом уражено 7% рослин, при розвитку хвороби 2,4%. Ознаками хвороби ураженні в незначному ступені всі яруси листків рослин.

Шкідники та хвороби овочевих культур.

Продовжується лялькування, яйцекладка, відродження та живлення личинок колорадського жука. За даними спеціалістів шкідником заселено 12% кущів. Середня чисельність імаго становить 1 екз./рослину, личинок 23 екз./рослину, яєць 20 екз./кущ. Фітофаги продовжують відкладання яєць та триває відродження личинок другої генерації. Місцями на пізніх посівах продовжуються обробітки від цього шкідника.

На капусті попелицею заселено 25% рослин з середньою чисельністю 198 екз./рослину. Продовжується живлення личинок капустяної молі в посівах культури. Продовжується живлення хрестоцвітих блішок. Ними заселено 4% рослин з середньою чисельністю 6 екз./м². Також триває живлення імаго капустяного клопа з середньою чисельністю 1 імаго на заселену рослину, рослин заселено 1%. Повсюди продовжується розмноження та масове живлення білокрилки. Заселено та пошкоджено 100% рослин, за середньої чисельності 18, максимально 65 екз./рослину. Обробітки інсектицидами неефективні.

На моркві розвиваються личинки ІІ покоління морковної мухи, та відмічено заселення посівів попелицею.

З хвороб на моркві виявлено розвиток фомозу на 2% рослин з слабким ступенем ураження.

На присадибних ділянках рослинам цибулі суттєвої шкоди завдають личинки цибулевої мухи. На огірках виявлено живлення баштанної попелиці з середньою чисельністю 9 екз./рослину, рослин заселено і пошкоджено 3% у слабкій ступені.

На присадибних ділянках громадян на кабачках виявлено розвиток мозаїки. Хворобою уражено 2% рослин з розвитком хвороби 1,5%. На огірках розвивається бактеріоз. Ним уражено 3% рослин з слабким розвитком хвороби. На присадибних ділянках громадян на картоплі набуває розповсюдження альтернаріоз, фузаріоз та макроспоріоз. Хворобами уражено 100% обстежених площ, з слабким розвитком. На помідорах в слабкій ступені розвивається макроспоріоз та фітофтороз. Проводяться обробітки фунгіцидами.

Багатоїдні шкідники.

Триває літ метеликів ІІ покоління, відкладання яєць та живлення гусениць листогризучих совок. По видовому складу переважає совка гама та капустяна. Гусениці капустяної совки продовжують лялькування та живлення на капусті. Вони знаходяться в ІІІ -VІ віковій групі, заселено 1% рослин капусти з середньою чисельністю 2 гусениці на заселену рослину. Совка гама. Повсюдно в посівах соняшнику продовжується літ, парування, яйцекладка метеликів шкідника, за ніч на харчову приманку припадає 2 екз. імаго. Гусениць шкідника в посівах культури на даний час не виявлено. Гусеницями листогризучих совок (совка гама) на сої пошкоджено 2,5% рослин з середньою чисельністю 1 екз./рослину. Гусениці виявлено в ІІ – VІ віці. Також продовжується живлення листогризучих совок на площах цукрового буряку. Капустяною совкою пошкоджено 3,2%, максимально 6% рослин у слабкій ступені з середньою чисельністю 2 екз./рослину. Гусениці знаходяться в ІІІ – VІ віці. Триває літ другого покоління, відкладання яєць білана капустяного. В полі зору на багаторічних травах нараховується в середньому 3 екз. шкідника, на капусті 1 екз імаго. Гусениць не виявляли.

Триває живлення гусениць підгризаючих совок. Ними пошкоджено 2,7% рослин цукрових буряків у слабкій ступені з середньою чисельністю 0,1 екз./м² Переважає оклична совка. На багаторічних травах та неорних землях проходить живлення не стадних видів сарани з чисельністю 16 екз./10 кроків. Продовжується літ, відкладання яєць та розпочалося живлення гусениць стеблового (кукурудзяного) метелика. Гусеницями заселено 2% рослин з середньою чисельністю 1 екз./рослину. Гусениці шкідника знаходяться в І віці. Гусінь вгризається у волоть. Яйцекладками заселено 4% рослин з чисельністю 1 на заселену рослину, в кладці 12 яєць. В окремих районах області відмічено спалах чисельності стеблового метелика, а в інших одиночні екземпляри. На світлопастку у вечірні години в с. Березова – Рудка (Лубенський район) виловлюють 1 екз. імаго шкідника.
фото ілюстративне

Система Orphus Поделиться на fb