Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Депутати працюють над зміною Регламенту Полтавської облради

У Полтавській обласній раді продовжує працювати робоча група з розгляду пропозицій щодо внесення змін до Регламенту.

Питання Регламенту і статусу комісій облради прокоментував голова Полтавської облради Олександр Біленький.

“Комісії облради мають рекомендаційний характер. Закон завжди має вищу силу. Таким чином, в регламенті повинні прописувати те, що не зазначено в законі. Тобто, кількість днів чи інші варіативні ситуації. Але якщо у законі йдеться про рекомендаційний характер, то ми не можемо на своєму рівні заборонити або, навпаки, дозволити те, що чітко корелюється законом. Ми не можемо заборонити виносити питання проєктів рішень, якщо комісія попередньо їх не погодила. Ми питання виносимо на розгляд сесії з рекомендацією комісії”, – прокоментував Олександр Біленький.

Також члени робочої групи хотіли унормувати обставини, за яких скликають позачергову сесію облради.

“Але у нинішній час, особливо пандемії, неможливо прописати всі форс-мажорні обставини, які можуть виникнути, аби скликати позачергову сесію”, – зазначила голова робочої групи і депутатка Юлія Цибульська.

Водночас, члени робочої групи внесли зміни до Регламенту щодо подання проєктів рішень та усіх інформаційних матеріалів до виконавчого апарату та депутатів. Усі документи слід подавати не пізніше, ніж за 20 робочих днів, а у виняткових випадках не пізніше, ніж за 10 днів до запланованої дати проведення чергової сесії пленарного засідання, крім випадків проведення позачергових засідань.

Усі напрацьовані пропозиції до зміни Регламенту передадуть на розгляд постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, цифрового розвитку, інформаційної сфери, зв’язків з громадськістю та дотримання прав учасників АТО.

Система Orphus Поделиться на fb