Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Депутати Полтавської облради хочуть звернутись до ВР щодо прискорення розгляду законопроєкту про олігархів

Депутати Полтавської обласної ради планують звернутися до Верховної Ради України щодо прискорення розгляду проєкту Закону України N 5599 “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)”.

Про це під час засідання комісії Полтавської облради з питань регламенту, депутатської діяльності, цифрового розвитку, інформаційної сфери та дотримання прав учасників АТО, яке відбулося 5 липня, сказав перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко.

“Насамперед, питання, пов’язані із запобіганням загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів), та пов’язаних із ними осіб, застосуванням відповідних заходів реагування, потребують законодавчого врегулювання. Цей законопроєкт вже прийнятий у першому читанні, але потрібно рухатись далі”, – розповів Олександр Лемешко.

За його словами, прийняття законопроєкту дасть можливість врегулювати питання щодо здійснення впливу на осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів), та пов’язаних з ними осіб, а також на публічних службовців.

Комісія розглянула та не підтримала винесення на сесію цього звернення.

На засіданні депутати розглянули та підтримали проєкти рішення «Про затвердження Положення про обласний конкурс журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади – шлях до сталого розвитку громад» у новій редакції», «Про внесення змін до регіональної програми інформатизації «Цифрова Полтавщина» на 2021 – 2023 роки», «Про заснування Премії Полтавської обласної ради імені Сергія Гнойового та затвердження Положення про Премію», «Про внесення змін до Обласної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2021 – 2025 роки».

Заслухали депутати й інформацію про звіти керівників підприємств (установ, організацій), які перебувають в оперативному управлінні Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації та належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області. А також про практику запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у Полтавській обласній раді протягом 2020 року та про лист Д. Шупти щодо друку афоризмів Г. С. Сковороди.

Система Orphus Поделиться на fb