Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Coronavac: полтавські лікарі розповіли про китайську вакцину проти COVID-19

З 5 червня у центрах масової вакцинації безпечною та ефективною вакциною CoronaVac щеплюються від COVID-19 всі охочі.

Як розповіли у Полтавському центрі охорони здоров’я, препарат запобігає тяжкому перебігу хвороби й рятує життя.

Серед пріоритетних категорій, які щеплюють цією вакциною, — освітяни, які проводили ЗНО, маломобільне населення, олімпійці та паралімпійці, працівники безпекового сектору та  критичної інфраструктури, працівники санаторно-курортних закладів, спортсмени тощо. Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін разом із пріоритетними групами щепився вакциною CoronaVac.

Про вакцину

• Вакцина CoronaVac — це інактивована вакцина, що містить у своєму складі неактивний, “убитий” вірус. Організм реагує на нього та виробляє імунітет.

• Вакцина CoronaVac – дводозна. Рекомендований інтервал між введеннями – 14-28 днів.

• Ця технологія розроблена кілька десятків років тому. Схоже працюють деякі вакцини проти поліомієліту та грипу.

• Вакцина ефективно запобігає тяжкому перебігу хвороби й рятує життя. Згідно з тимчасовими рекомендаціями Стратегічної консультативної групи експертів (SAGE​) від 24.05.2021, після щеплення двома дозами вакцина має ефективність 51% у запобіганні симптоматичних захворювань і на 100% запобігає тяжкому перебігу COVID-19 та госпіталізації. Проміжні дані досліджень в Індонезії та Туреччині показали ефективність вакцини проти симптоматичних захворювань відповідно в 65,3% та 83,5%.

• 1 червня 2021 року вакцина схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного застосування.

• Вакцину легко зберігати. Вона випускається в однодозних флаконах. Температура зберігання +2 – +8℃, препарат не вимагає особливих умов холодового ланцюга. Термін придатності – 24 місяці.

Про надійність виробника

• Синовак Біотек/Sinovac Biotech – це китайська біофармацевтична компанія, яка вже 22 роки розробляє та виробляє вакцини, які захищають від інфекційних захворювань.

• За час існування, компанія захистила мільйони людей. Щороку вони виробляють до 500 млн вакцин. Наприклад, проти ентеровірусу, універсального пандемічного грипу, японського енцефаліту і сказу в людей.

• Саме компанія Sinovac розробила й вивела на ринок вакцини проти гепатиту А та В, вірусів грипу, паротиту. Вакцина проти гепатиту А є прекваліфікованою Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

• Вакцини виробництва Sinovac схвалені в 34 країнах світу.

Система Orphus Поделиться на fb