Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Чому медики після прийому їжі радять ходити пішки

Прогулянка після їжі сприяє зниженню рівня цукру в крові, а також позитивно впливає на інші важливі для життя процеси.

Часто після їжі хочеться спати, але медики радять долати свою тимчасову слабкість. Замість нерухомого відпочинку краще практикувати “травну прогулянку”, пише maximum.fm.

Фахівці пояснюють: коли споживаємо їжу з високим вмістом вуглеводів, а потім перестаємо рухатися, рівень цукру в крові різко підвищується і залишається високим ще протягом кількох годин. У результаті це негативно позначається на здоров’ї. Підвищений рівень цукру в крові сприяє пошкодженню нервів, кровоносних судин, багатьох органів, провокує розвиток інсулінорезистентності та разом з нею – цукрового діабету 2 типу. Тож ходьба пішки після їди захищає від значних сплесків цукру в крові та навіть сприяє його зниженню. Зокрема, дослідження Американської діабетичної асоціації свідчить, що: “ходьба ефективна для зниження рівня цукру в крові у людей похилого віку з переддіабетом”.

Також дослідники вважають, що знижувати цукор у крові ходьба після їжі допомагає і при діабеті 2 типу. Під час випробувань діабетиків просили ходити пішки або по 10 хвилин після кожного прийому їди, або по пів години щодня. В результаті через чотири дні рівень цукру в крові у людей, котрі гуляли після їди, були значно нижчими, ніж у тих, хто ходив пішки 30 хвилин поспіль.

Медики констатують, що через 30 хвилин після їди рівень цукру в крові досягає максимальних значень, і саме в такий момент його доцільно знижувати за допомогою помірних вправ.

Корисні властивості ходьби

Поліпшується травлення. 15-хвилинна прогулянка пішки після їжі сприяє активному просуванню їжі по тракту.

Запобігає запорам. Ходьба активує м’язи та забезпечує легкий масаж нижньої частини живота, який стимулює випорожнення кишківника.

Знижується стрес. Якщо ви часто відчуваєте стрес, 20-хвилинна прогулянка після їди може допомогти впоратися з ним. Дослідження показують, що вправи на свіжому повітрі скорочують в організмі вміст стресового гормону кортизолу.

Фото: ілюстративне

Система Orphus Поделиться на fb