Ви тут:
Спорт Суспільство 

Баскетбол: всі трансфери клубів Суперліги

Зовсім нещодавно завершився насичений сезон чоловічої баскетбольної Суперліги, фінальним акордом якого став перший в історії титул Прометея.

Але вже за декілька днів після завершення чемпіонату клуби розпочали активну кадрову підготовку до сезону 2021/22.

Починаючи з 1992 року, одразу після розпаду СРСР, в Україні проводиться власний чемпіонат з баскетболу. Першим чемпіоном країни став столичний «Будівельник», що здавна вважався найсильнішою українською командою. Гегемонія київського клубу розтягнулася на шість сезонів, протягом котрих конкуренти фактично не могли нічого протиставити «Будівельнику». Ця гонка за лідером призвела і до появи перших легіонерів в українських командах — починаючи з середини 90-х років Суперліга ставала все привабливішою для американських і балканських гравців, щоправда, досить невисокого рівня. Наприкінці століття, пріоритети в Суперлізі змінилися — серйозні фінансові проблеми, що спіткали столичні клуби «Будівельник» і «Денді-Баскет», вивели їх з рангу фаворитів, і їх місце зайняла одеська БІПА-Мода, маріупольський «Азовмаш» та новоутворений БК «Київ».

Саме під знаком протистояння двох останніх клубів пройшло майже ціле перше десятиріччя 2000-х років. Враховуючи, що в команди стали вкладатися досить солідні кошти, зростав і рівень легіонерів, котрі приїздили в українські клуби — відповідно, ті ж «Азовмаш» і БК «Київ» вже мали змогу заявити про себе на європейській арені — в період з 2005 по 2007 роки силами маріупольського та київського клубів Україна мала постійне представництво в «Фіналі чотирьох» Єврокубку ФІБА.

Починаючи з 2007 року найкращі клуби Суперліги виступають в європейських турнірах під егідою УЛЄБ. В той же час, гравці, що виросли на теренах Суперліги, поповнювали клуби Старого та Нового світу. Серед таких — Віталій Потапенко, Станіслав Медведенко, Леонід Яйло, Григорій Хижняк, Олександр Лохманчук, Олексій Печеров, Сергій Ліщук, Сергій Гладир, Олексій Лень, Святослав Михайлюк.

Система Orphus