Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

5 липня – День визволення Слов’янська та Краматорська

5 липня 2021 року виповнюється сім років з дня, коли Збройні Сили України визволили з тимчасової окупації від російських окупантів внаслідок збройної агресії російської федерації проти України стратегічно важливі міста Слов’янськ та Краматорськ.

Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

Звільнення Слов’янська та Краматорська відбулося після майже трьох місяців бойових дій біля цих населених пунктів. Бої почалися в середині квітня, коли російські збройні формування та терористичні банди під безпосереднім керівництвом ФСБ та ГРУ МО РФ захопили ключові адміністративні будівлі міст.
Зазнавши фіаско в Слов’янську, кремлівські злочинці змушені були рано вранці 5 липня 2014 року залишити місто. Робили вони це організовано, кількома колонами. Те ж саме зробили і бойовики з Краматорська, приєднавшись до колони втікачів зі Слов’янська. Основні сили незаконних збройних формувань були переміщені до Донецька і Горлівки.

Вже в обід 5 липня над будівлею Слов’янської і Краматорської міських рад були підняті українські прапори. Після звільнення міст стало зрозуміло – бойовики тікали поспіхом, оскільки залишили після себе величезну кількість зброї і боєприпасів російського виробництва, що стало черговим сильним доказом для тих, хто до останнього моменту не вірив у причетність країни терориста – росії до військової агресії проти України.
З приходом українських військових міста почали повертатися до нормального мирного життя. 13 жовтня Краматорськ тимчасово став донецьким обласним центом – сьогодні Донецька обласна військово-цивільна державна адміністрація знаходиться саме тут.
Разом зі Слов’янськом і Краматорськом українські військові також звільнили Артемівськ (нині – Бахмут), Дружківку і Костянтинівку.
Система Orphus Поделиться на fb