Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

29 шкіл громад Полтавщини отримали учбову зброю

23 липня у Полтавському обласному Територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки відбулась передача учбової зброї в навчальні заклади.

Полтавщина стала першою областю України, яка почала надавати учбову зброю школам. Так, у 2019 році 30 навчальних закладів отримали автомати та пістолети для проведення уроків “Захист України”. Протягом двох років ще 29 шкіл з 13 громад обладнали кімнати зберігання зброї і наразі поліпшили свою навчально-матеріальну базу.

“Щоб школа отримала зброю, насамперед, потрібне бажання, ініціатива і спеціально облаштована кімната зберігання зброї. Це основні фактори. Сьогодні передаємо в кожний навчальний заклад 10 автоматів АК-74 та по 3 пістолети ПМ. І, хоча зброя є навчальною, вимоги щодо її зберігання є суворими”, – розповів начальник пресслужби Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін.

Навчальна зброя для вивчення предмета “Захист України” є вкрай необхідною, адже хлопці та дівчата зможуть не лише теоретично дізнатися з чого складається і за яким принципом працює автомат чи пістолет, а і практично опанувати навички розбирання та складання зброї.

“Раніше навчальної зброї у нас не було. Ми звернулись з проханням її надати, бо це нагальна потреба для учнів. Практичне розбирання та складання автомату – це обов’язкова умова для допризовної підготовки. На словах це не розкажеш. Треба показати на практиці, зробити своїми руками. Інакше цьому навчити не можливо”, – наголосив викладач предмету “Захист України” Вищого професійного училища міста Кременчука старший лейтенант запасу Ігор Іжевський.

“Зараз іде війна з агресором. Наше з вами завдання, щоб викладачі передавали молоді бойові знання. Це наша держава, і, крім нас з вами, її нікому захищати. Тому сьогодні важливий день, коли ми передаємо зброю. Вона допоможе виховати наших захисників, справжніх патріотів України. І та жертовність, яку показали наші воїни, не даремна. Вони віддали найцінніше – життя. І ми повинні про це пам’ятати”, – сказав радник голови Полтавської обласної ради Руслан Рогов.

Система Orphus