Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

28 липня – День хрещення Київської Русі-України

Сьогодні, 28 липня, українці святкують День Хрещення Київської Русі-України. Ця свято відзначається в країні згідно з указом Президента від 25 липня 2008 року щороку 28 липня.

Державне свято встановлене в Україні в рамках святкування 1020-річчя Хрещення Київської Русі згідно з Указом Президента України Віктора Ющенка від 25 липня 2008 року № 668/2008 «Про День хрещення Київської Русі-України»[1]. В Указі сказано:

«Ураховуючи значення православних традицій в історії і розвитку українського суспільства, на підтримку ініціативи Національної ради з питань культури і духовності, Українського фонду культури, Української православної церкви, Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви, громадськості постановляю установити в Україні День хрещення Київської Русі-України, який відзначати щорічно 28 липня, у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира — хрестителя Київської Русі”.

З нагоди свята мешканців області привітав голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький:

Шановні земляки!

Прийміть щирі вітання з нагоди Дня хрещення Київської Русі – України!

Введення та поширення християнства на Київській Русі Великим князем Київським Володимиром сприяло зміцненню держави, встановленню міжнародних зв’язків, дало поштовх розвитку культури та просвітництва.

Християнські цінності продовжують відігравати важливу роль в історії нашої держави та суспільства, допомагають українцям вистояти та зберегти національну ідентичність.

Свято хрещення Київської Русі – України символізує єдність нашого народу навколо ідеї сильної, незалежної держави.

Шануймо християнські цінності!

Бережімо Україну!

фото www.sarny-rada.org

Система Orphus