Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

26 липня на Театральній площі Полтави тестуватимуть на вірусні гепатити

У понеділок, 26 липня, на Театральній площі Полтави усіх охочих безкоштовно тестуватимуть на вірусні гепатит.

Пункт тестування працюватиме з 12:30 до 14:30, повідомила в.о. директора “Полтавський обласний центр громадського здоров’я” Ніна Дурдикулиєва.

Усім, хто пройде експрес-тестування, БО “Світло надії” пропонуватиме каву.

Нагадаємо, цього дня також на Театральній площі міста працюватиме пересувний пункт вакцинації проти COVID-19.

Довідково. Гепатити – це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження. Найбільш поширені вірусні гепатити А, В, С.

Гепатит А (хвороба Боткіна) вважається хворобою брудних рук. Інфікуватися вірусом гепатиту А можна при вживанні забруднених продуктів.

Гепатит В “підходпити” можна в тату- чи манікюрному салоні, під час пірсингу, голковколювання або лікування у стоматолога, в ході операцій та інших медичних процедур, пов’язаних з ін’єкціями. Передається від матері до дитини та статевим шляхом. У хронічній стадії призводить до розвитку цирозу та раку печінки.

Гепатит С називають “ніжним убивцею” за його тривалу безсимптомність та агресивність. За 10-30 років він призводить до серйозних порушень печінки, включаючи цироз, печінкову недостатність, рак. Передається при безпосередньому контакті з інфікованою кров’ю, через шприци та голки, прилади татуювання, пірсингу.

Система Orphus Поделиться на fb