Ви тут:

223 кременчужанина з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, претендують на отримання компенсації з держбюджету для придбання житла

Наразі загальна потреба Кременчука в компенсації з державного бюджету для забезпечення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування житлом становить 87 млн 234 тис. 325 грн 56 коп. Про це йшлося на засіданні місцевої комісії з питань забезпечення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа житлом та підтримки малих групових будинків, що відбулося під головуванням заступника міського голови Ольги Усанової.

Як інформує сайт Кременчуцької міськради, під час обговорення порядку денного засідання Ольга Усанова наголосила на тому, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26 травня 2021 року відбулися деякі зміни в правилах забезпечення житлом вищезазначеної категорії осіб. Зокрема, зміни стосуються скасуванню вікових обмежень. Якщо в попередні роки, учасниками державної пільгової житлової програми могли бути лише діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування та особи з їх числа з 16 до 23 років включно, то наразі – її дія розповсюджена на громадян із вищевказаним статусом до 35 років і старше. Окрім того, від віку учасників державної програми залежить і відсоток компенсації із державного бюджету для вирішення житлової проблеми, а саме, від 16 до 23 років включно вони мають право на 100% компенсацію із державного бюджету від граничної вартості житла по регіону, від 23 до 35 років – на 70% компенсації із державного бюджету від граничної вартості житла по регіону, від 35 років і старше – на 30% від граничної вартості житла по регіону.

За інформацією КП «Квартирне управління», на даний час у міській черзі на отримання житла із числа дітей-сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування віком від 16 до 23 років перебуває 70 осіб, з них 5 – осіб із інвалідністю; від 23 до 35 років – 145 осіб, із них – 9 мають інвалідність; а також віком від 35 років і старше – 17 осіб, із них 1 – зі статусом інваліда.

Відповідно до формульних розрахунків, визначених на законодавчому рівні із урахуванням граничної вартості житла в залежності від регіону та потреб осіб із інвалідністю у забезпеченні їх житлового права члени комісії визначилися із сумами компенсацій із державного бюджету на реалізацію державної житлової пільгової програми. Наразі потреба в отриманні держсубвенції для забезпечення пільговиків по 1 списку (від 16 до 23 років) становить 34 млн 640 тис. 325 грн, по ІІ списку – 50 млн 80 тис. 236 грн 35 коп, а по ІІІ списку – 2 млн 513 тис. 764 грн 21 коп.

Документи, затверджені на засіданні місцевої комісії з питань забезпечення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа житлом та підтримки малих групових будинків, вже найближчим часом розглядатимуть на засіданні виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Кременчуцького району, а потім для подальшої реалізації державної житлової пільгової програми будуть передані в Полтавську обласну державну адміністрацію.

фото ілюстративне

Система Orphus Поделиться на fb