Ви тут:
Суспільство Україна 

19 липня розпочинаються іспити на рівень володіння державною мовою

З 16 липня в Україні розпочалась реєстрація на іспити щодо рівня володіння державною мовою. А вже 19 липня о 09:30 розпочинаються перші іспити.

Складати іспит на рівень володіння державною мовою зобов’язані:

-публічні діячі;

-державні службовці;

-співробітники Національної поліції;

-прокурори;

-судді;

-керівники закладів освіти, наукові та педагогічні працівники;

-особи, які мають намір отримати громадянство України тощо.

Але засвідчувати відповідний рівень володіння державною мовою, складати іспит та отримувати державний сертифікат мають лише претенденти на посади. Ті особи, які вже працюють на посадах, складати іспит не зобов’язані, оскільки закон не має зворотної дії у часі, повідомляють у Національній комісії зі стандартів державної мови.

Читайте також: Фільми, концерти, екскурсії та книги українською: з 16 липня набувають чинності нові норми закону про мову

Як повідомили у Національній комісії зі стандартів державної мови, іспити на рівень володіння державно мовою можна складати як в Києві, так і в регіонах. У Києві щодня відбуватимуться 3 іспитові сесії: з 9:30 до 11:30, з 12:30 до 14:30 і з 15:30 до 17:30. У регіонах іспитові майданчики працюватимуть за окремим графіком, залежно від кількості охочих. Усі локації будуть функціонувати із дотриманням санітарних норм та правил в умовах пандемії.

Скласти іспит можна буде в Києві, Полтаві, Вінниці, Чернігові, Житомирі, Черкасах, Луцьку, Івано-Франківську, Чернівцях, Кропивницькому, Миколаєві, Херсоні та Рубіжному. Комісія буде постійно оновлювати перелік іспитових майданчиків на сайті.

Також у Нацокмісії підготували пам’ятку з правилами, яких слід дотримуватися у день проведення іспиту.

1.Прийдіть у місце складання іспиту заздалегідь, не пізніше, ніж за 10 хв до його початку. Після початку іспиту Ви не зможете потрапити на іспитовий майданчик. Претендент, який зареєструвався, але не з’явився на іспит, буде вважатися таким, який використав свою спробу скласти іспит. Повторно він зможе зареєструватися на іспит лише через 4 місяці.

2.Візьміть із собою документ, який посвідчує особу (паспорт, водійське посвідчення, електронний паспорт у застосунку Дії) та УЕП на флешці, якщо Ви обрали такий спосіб авторизації. Без посвідчення особи Ви не зможете потрапити на іспитовий майданчик і скласти іспит.

3.На іспитовому майданчику Ви зобов’язані постійно перебувати в масці. Особи без маски не будуть допущені до складання іспиту.

4.Відповідно до Порядку проведення іспитів на рівень володіння державною мовою претендентам заборонено: спілкуватися в будь-якій формі під час виконання завдань з іншими претендентами або третіми особами; списувати відповіді; використовувати засоби зв’язку, пристрої для зчитування, оброблення, збереження та відтворення інформації, що не передбачені процедурою проведення іспиту; робити помітки, що можуть ідентифікувати особу. Усе перераховане є підставою для припинення іспиту для претендента.

5.Іспит триватиме 2 години, тому рекомендуємо мати з собою воду та гарний настрій.

Система Orphus