Ви тут:
Суспільство ТОП-новина 

15 липня – День українських миротворців

15 липня в Україні відзначають День миротворців. На сьогодні Україна посідає 44 місце за кількістю миротворців серед 124 країн.

Під синьо-жовтим знаменом понад 45 тисяч військовослужбовців ЗСУ взяли участь у 27 міжнародних операціях і місіях у різних регіонах планети. Косово, Боснія і Герцеговина, Ангола, Македонія, Гватемала, Таджикистан, Афганістан, Хорватія, Кувейт, Сьєрра-Леоне, Придністров’я, Ірак, Ліван, Ефіопія, Еритрея, Грузія, Судан, Кот-д’Івуар, ДР Конго тощо. Супроводження гуманітарних конвоїв, охорона об’єктів, патрулювання в зоні відповідальності, участь у програмах роззброєння, відбудова мирної інфраструктури, розмінування і спостереження в іпостасі офіцерів-спостерігачів, посередників та працівників міжнародних штабів миротворчих місій — далеко неповний список завдань, які виконували й виконують українські миротворці, пише armyinform.

Участь України в миротворчих операціях розпочалася із затвердження Верховною Радою Постанови від 3 липня 1992 року «Про участь батальйонів Збройних Сил України в Миротворчих Силах Організації Об’єднаних Націй у зонах конфліктів на території колишньої Югославії».

Миротворців привітав голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

“З 1992 року українські миротворці несуть службу на різних континентах, у складі багатьох міжнародних сил з підтримки миру, демонструючи високий фаховий рівень. Це сприяє зростанню авторитету України на світовій арені як надійного партнера та впливового суб’єкта міжнародної безпеки.

Величезний досвід, отриманий під час миротворчих операцій, активно використовується при розбудові власних збройних сил та відсічі російській агресії.

Вшануємо українських воїнів!

Міцного здоров’я Вам, сили і міцності духу!

Слава Україні!”

Система Orphus Поделиться на fb