Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Звернення керівників Полтавщини з нагоди Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

Голова Полтавської облради Олександр Біленький звернувся до мешканців області з нагоди Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

“Шановні земляки!

22 червня 1941 року стало для українців днем відліку нового етапу лихоліть – розпочалося жорстоке протистояння гітлерівського і сталінського тоталітарних режимів.

Як стверджують історики, з усіх країн світу Україна зазнала величезних втрат за роки тієї війни. За різними оцінками, в Україні загинуло від 8 до 10 мільйонів людей, з них цивільного населення близько 5 мільйонів, 2,2 мільйона українців було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини. На цілковиті руїни було перетворено понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл.

З того часу минуло 80 років. Утім, рани на тілі України й досі не загоюються.

Сьомий рік поспіль наші бійці на Сході країни ціною власного життя захищають незалежність та державний суверенітет України, виявляють мужність і вірність військовому обов’язку, успадковані від дідів та прадідів.

Пам’ятаймо подвиги земляків, які загинули, захищаючи нашу державність!

Безмежна вдячність усім, хто боровся і продовжує боротися за мир в Україні!”

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов звернувся до мешканців області з нагоди Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

“Шановні полтавці!

80 років тому 22 червня, попри таємну угоду про ненапад та тісну військово-економічну співпрацю із СРСР, нацистська Німеччина атакувала радянські частини по всій лінії кордону від Балтійського до Чорного моря. Розпочалася німецько-радянська війна 1941-1945 років як складова Другої світової війни.

Україна зазнала найбільших втрат за роки тієї війни. В Україні загинуло від 8 до 10 мільйонів людей, на руїни було перетворено понад 700 міст та селищ, майже 30 тисяч сіл. Війна зруйнувала мільйони долей людських, стала величезною трагедією для людства.

Схиляємося  у мовчазній скорботі до загиблих у цій війні та шані до памʼяті мільйонів наших співвітчизників. Доземно вклоняємося вам, дорогі ветерани Другої світової, і висловлюємо щиру подяку за життя, відвойоване у боях. Вічна пам’ять героям, які поклали життя за нашу землю!”

Фото: ілюстративне

Система Orphus