Ви тут:
Полтавщина субсидії Суспільство 

Зміни в умовах призначення житлових субсидій: роз’яснення

19 травня 2021 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №505 «Деякі питання призначення житлових субсидій».

Постановою передбачено:

-не враховувати доходи від розміщення депозитів, оскільки банківські установи подають звіт до ДФС загальною сумою, і наразі відсутня персоніфікована інформація про доходи фізичних осіб  від розміщення депозитів.

-збільшити до 100 тис. грн суму коштів на депозитному рахунку, перевищення якої позбавляє громадян права на отримання житлової субсидії.

-не враховувати житлові приміщення, які перебувають у спільній частковій або сумісній власності (переважно це приватизація житла), а також ті, які знаходяться в сільській місцевості (в основному це спадщина). 

Домогосподарствам, у яких відсутні критерії, за яких житлова субсидія не призначається, передбачено автоматичне перепризначення субсидії, повідомляють у Полтавському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Рішення про призначення житлових субсидій таким домогосподарствам в автоматичному режимі прийматимуться органами соціального захисту населення на підставі інформації Мінфіну за результатами проведеної перевірки даних щодо одержувачів житлових субсидій (наявність у власності житлових приміщень, транспортних засобів, депозитних рахунків та інше).

Громадяни, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років і яким її призначення на наступний період проводиться без звернення, повинні повідомити до 1 вересня 2021 року органам соціального захисту населення про наявність умов, за яких житлова субсидія не призначається, що визначені у пункті 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848.

Таким чином, призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, буде проводитися без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія:

надавалася у грошовій безготівковій формі (необхідно надати дані для виплати коштів у готівковій формі);

була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень (будинків); індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію; внутрішньо переміщені особи) (необхідно підтвердити місце фактичного проживання);

була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації (необхідно актуалізувати відомості щодо непроживання окремих осіб за місцем реєстрації).

Положення про порядок призначення житлових субсидій доповнили додатками 1 і 2, а саме: 

–  формою заяви про призначення та надання житлової субсидії;

– формою декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Бланки можна знайти за посиланням.

При цьому заяви про призначення та надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які вже звернулися за призначенням житлової субсидії, подані за формами, затвердженими наказом Міністерства соціальної політики від 2 травня 2018 р. № 604, в редакції наказу Міністерства соціальної політики від 17 травня 2021р. № 242, залишаються дійсними.

Постанова набирає чинності з дня її опублікування і застосовується з 1 травня 2021 року.

Нагадуємо, що за отриманням консультацій правового характеру, Ви можете звертатися до Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: 36011, м. Полтава, вул. Європейська, 37/40, тел.: 56-02-88.

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи правової допомоги – 0800213103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні).

Система Orphus