Ви тут:
Суспільство Україна 

Зеленський підписав указ про встановлення мінімальних зарплат медичним працівникам

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про встановлення мінімальних зарплат медичним працівникам.

Зеленський підписав указ під час привітання з нагоди Дня медичного працівника, повідомляють в Офісі Президента.

“Указ має дуже складну назву, але дуже просту суть: указ встановлює орієнтир мінімального рівня оплати праці – не менше 13,5 тисяч гривень для середнього медичного персоналу і не менше 20 тисяч гривень – для лікарського складу”, – сказав Зеленський.

За його словами, спільно з урядом та парламентом будуть ухвалені всі необхідні рішення, щоб загальний бюджет охорони здоров’я зростав, а відповідно збільшувалися й тарифи програм медичних гарантій. І щоб лікарі могли відстояти право на гідну оплату перед роботодавцем, а колективні договори встановлювали справедливу формулу виплат.

«Наразі уряд починає процес підготовки бюджету на 2022 рік. Я очікую, що він стане чітким сигналом про відновлення престижу та важливої ролі медиків у нашому суспільстві. Я дуже прошу уряд врахувати ці розміри під час розрахунку тарифів медичних гарантій і формування бюджетів відомчих медичних закладів», – зауважив Глава держави.

Також Володимир Зеленський закликав місцеву владу як власників медичних закладів забезпечити справедливий розподіл коштів і не допускати великого розриву у зарплатні керівників лікарень та інших медичних працівників.

 

Система Orphus