Ви тут:
Суспільство Україна 

Зеленська заявила про необхідність запровадження системи ХАССП в українських школах

На необхідності запровадження системи ХАССП в українських школах наголосила Перша леді України Олена Зеленська.

«Здається, всі ми купуємо продукти додому. Ми дивимося на якість, дивимося на термін придатності, шукаємо ціну, яка нам підходить, і купуємо. Здавалося, що цей підхід може працювати і для школи, але ні. На жаль, це далеко не так», – зазначила Перша леді під час виступу на Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Здорова Україна».

«У багатьох випадках несумлінні постачальники монополізують сферу забезпечення шкіл у цілих областях. Часто на ProZorro виграє нижча ціна, а не вища якість. Це речі, з якими ми маємо боротися, з якими мали боротися ще вчора, але ми починаємо боротися тільки зараз. Це ганебні речі», – підкреслила Зеленська.

Також Перша леді України заявила про необхідність термінового запровадження гігієнічних вимог до харчоблоків, розташованих у закладах середньої освіти, та посилення контролю якості.

«Так Держпродспоживслужба працює. Проводяться планові та позапланові перевірки і я думаю, що в них буде все більше і більше роботи, я дуже сподіваюся на їхню активність. Нарешті потрібно запровадити систему ХАССП, скільки можна її боятися? Це програма, яка просто допомагає школі визначити свої проблеми», – зазначила Олена Зеленська.

Система Orphus