Ви тут:
Суспільство Україна 

Завданням української влади та підприємців є зміна відношення громадян до промисловості, – Мауро Лонгобардо

На цьому наголосив генеральний директор ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Мауро Лонгобардо на Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Економіка без олігархів».

«Для нас проблема не в тому, яким було минуле. Тут питання: «Яке буде майбутнє?». Цей об’єкт, який ми купили в 2005 році, в ньому практично все обладнання було зроблено в 70-их роках. В нас ще залишається доменна піч, одна з найбільших в Європі, яка була збудована в 74-ому році. Вона до цього часу використовується. Для того, щоб продовжити «життя» цього об’єкту, потрібно інвестувати в нього 300 млн доларів. Наша компанія інвестувала 5 млн доларів, і я думаю, що ще будуть інвестиції, тому що в нас залишаються об’єкти, які потрібно модернізувати. В чому тут проблема? Коли ми бачимо результати різних досліджень, то ми помічаємо, що важка промисловість зовсім неприваблива, особливо для молоді. Чому вона не приваблива? Люди дивляться на проекти архітектури, але не дивляться що лежить в їхній основі. Люди вважають, що промисловість – це щось застаріле. І наше завдання – це змінити цю парадигму. Необхідно показати, що це основа всього», – наголосив Мауро Лонгобардо.

Про проблеми реформи української промисловості розповів голова комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич на Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Економіка без олігархів».

«2014 рік показав, що промисловість, особливо наша військова промисловість, була орієнтована з дуже великим відсотком на нинішнього окупанта. Це говорить про те, що модель, яка вже тоді існувала, віджила. Треба шукати було раніше інші ринки, інші технології, шукати людей, які вміють це робити. Зараз лунає, що деякі підприємства є надуспішними. Вони такими були і при Радянському Союзі, і всі ці 30 років. Але це одиниці. Я вважаю, що це дуже велике везіння для цих підприємств. Там були дуже гарний міністр та дуже гарний директор, які вкладали душу та серце. А зараз у нас не одне підприємство. Потрібно змінювати правила, нові інструменти, які йдуть в нашому Законі №3822 «Про особливості корпоратизації Укроборонпрому», – розповів Олександр Завітневич.

Система Orphus