Ви тут:
PROвсе Суспільство 

З нуля до сотні за дві секунди: Tesla почала доставку MODEL S PLAID

Голова компанії Tesla Ілон Маск оголосив про старт доставок електромобілів Tesla Model S Plaid. Це топова версія рестайлингового ліфтбека, що дебютував ще у січні.

Про це повідомляє “Tesla club Ukraine

На церемонії були озвучені деякі невідомі раніше характеристики автомобіля. Так, його аеродинаміку вдалося істотно покращити – зокрема, зменшився коефіцієнт аеродинамічного опору з 0,24 до 0,208. Це найкращий показник серед серійних автомобілів у світі.

Істотно покращився час заряджання: відтепер, щоб поповнити запас ходу на 300 кілометрів, Model S Plaid потрібно підключити до фаст-чарджера лише на 15 хвилин. Загальний запас ходу становить 627 км.

Автомобіль отримав новий електропривід, що складається з трьох моторів загальною потужністю 1020 к.с. Двигуни розганяють електромобіль до 100 км/год за 2 с.

Також Маск підтвердив максимальну швидкість у 322 км/год, але вона поки недоступна. Для того, щоб розігнатися до такої швидкості, на автомобіль потрібно встановити спеціальні колеса і шини, які надійдуть у продаж пізніше.

Отримала Tesla Model S Plaid і нову аудіосистему з 22 динаміками, а також принципово новий інтерфейс для користувача. Останній використовує такий же графічний процесор, як і Sony PlayStation 5.

Як повідомлялося раніше, напередодні старту поставок вартість Tesla Model S Plaid у США виросла на 10 тис. – до 129 990 доларів. Однак автомобіль все рівно буде дефіцитним. У перший час обсяги виробництва становитимуть до 100 од. на тиждень, а показника у 1000 штук щотижнево буде досягнуто лише до кінця третього кварталу.

Іншими словами, виробничі потужності складуть приблизно 50 000 електромобілів на рік. Для порівняння, до рестайлингу Tesla випускала до 100 тис. Model S та Model X щорічно.

Система Orphus