Ви тут:
Медицина Суспільство 

З’явився чат-бот “Лікуйся” для онкохворих

За допомогою цього інструменту пацієнти з онкологічними захворюваннями в доступній формі зможуть отримати необхідну інформацію щодо лікування в межах Програми медичних гарантій.

Рак — друга за частотою причина смертності у світі. Україна знаходиться серед держав з високим рівнем захворюваності на онко. Найпоширенішим онкологічним захворюванням в Україні є рак молочної залози: кожна 8 жінка в Україні стикається з цим діагнозом., повідомляють у Національній службі здоров’я.

За даними опитування ГО «Афіна. Жінки проти раку», понад 50% пацієнтам  відмовляють у наданні безоплатних медичних послуг, гарантованих Програмою медичних гарантій. Пацієнти, які чують про діагноз, налякані та дезорієнтовані в інформації. У такій ситуації потрібен простий і чіткий інструмент, який допоможе з’ясувати, які послуги клініці оплачує НСЗУ, а які повинен сплатити сам пацієнт.

Саме тому  громадські організації «Ліки Контроль» та «Афіна. Жінки проти раку» втілили у життя проєкт «Чат-бот “Лікуйся” — боротьба з раком з безоплатними медичними послугами” .

Чат-бот «Лікуйся» є інструментом в месенджері Telegram. Він допоможе кожному, хто стикнувся з діагнозом «рак молочної залози», зорієнтуватися,  в якому медичному закладі,  які медичні послуги і в якому обсязі можна отримати безоплатно. Це стосується як послуг з діагностики онкологічних захворювань, так і їх лікування. Користувач чат-боту зможе вибрати послугу, отримає покрокову інструкцію та необхідну інформацію.

Також чат-бот допоможе відстояти право на безоплатну медичну допомогу, запобігатиме проявам корупції в медзакладах, зокрема унеможливить нелегальну оплату послуг чи лікарських засобів, які є в переліку НСЗУ як безоплатні.

Ознайомитися з чат-ботом можна за посиланням.

Для роботи чат-боту використана наступна інформація:

– реєстр закладів охорони здоров’я, що уклали договори про медичне обслуговування населення відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення»;
– договори НСЗУ з онколікарнями;
– специфікації на надання пакетів медичних послуг.

Перейти до вмісту