Ви тут:
Суспільство Україна 

З 1 липня ми зможемо випускати зелені облігації, – Костянтин Гура

Про запровадження ринку зелених облігацій в Україні розповів в.о. голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Костянтин Гура.

«Коли ми ведемо дискусію щодо того, вигідно чи не вигідно інвестувати в зелену енергетику – звичайно, вигідно. І одна з простих і правильних тез в тому, що енергоефективність, декарбонізація – це те, що вигідно для нас всіх», – зазначив Гура.

«Інше питання – звідки брати кошти? Звичайно, ми маємо бюджет, але він обмежений. А на потреби нашої програми, наприклад, лише цього року пішло 150 млн з Держбюджету. Ми маємо на рівні держави створювати механізми – яким же чином дозволяти зеленому фінансуванню відбуватися? Це і дешеві кредити, тут я вже згадував про цільову програму 2022-2026, але це й інші фінансові інструменти, наприклад, зелені облігації. Не перший рік ми вже говоримо про зелені облігації», – наголосив Гура.

За його даними, загальний об’єм зелених облігацій у світі склав більше трильйона доларів.

«В Україні вже є закон, в минулому році він був прийнятий і підписаний Президентом, з 1 липня цього року він вступає в силу і ми можемо випускати зелені облігації. Але ми розуміємо, що наявність зрозумілої, прозорої нормативної бази і вторинного законодавства є необхідною. Тому ми зараз над цим працюємо і всерйоз кажемо про те, що муніципалітети можуть стати серйозними емітентами зелених облігацій», – підкреслив Гура.

Система Orphus